Založ si blog

Reakcia na vyhlásenie

Aj napriek tomu, že svet po každej svetovej vojne kričal „Už nikdy viac!“, je dnes viac ako do očí bijúce, že ľudstvo sa zo svojích hriechov kajať nechce a zo zločinov proti ľudskosti sa nenaučilo vôbec nič. Ani sa z nich nepoučilo. To preto tu – aká irónia a výsmech ľudstvu- aj napriek onej medzinárodnej mierovej organizácii (OSN), máme ustavične nové vojnové konfliky. Nezhreším, keď poviem, že sa z capov stali záhradníci.

Turecký prezident, v snahe odvrátiť pozornosť od svojej neúspešnej politiky COVID, odstrelením izraelského „teroristického štátu“, tvrdí, že Ankara povedie v OSN boj proti Izraelu. Turecký prezident pokračuje vo svojom úsilí „bičovať židovský štát“ v nádeji, že odvráti pozornosť od neúspešného riešenia pandémie koronavírusov svojou vlastnou vládou.

Tento vládca krajiny si vôbec neuvedomuje váhu a následky Božieho požehnania a vyhlásenia ochrany Izraela, ktorú prisľúbil ešte Abrahámovi, keď povedal:

Gn 12,3: Požehnám toho, ktorý ťa požehná, a prekľajem toho, ktorý ťa preklína; a všetky rodiny zeme budú požehnané skrze teba.

Po oznámení, že krajina predĺži súčasnú výluku zameranú na potlačenie epidémie v Turecku do konca mája, pokračoval Erdogan v podobe protiizraelskej tirády, ktorú sme nevideli od týždňov po incidente z roku 2010, keď bolo 10 tureckých štátnych príslušníkov zabitých a niekoľko izraelských vojakov bolo bitých, keď sa turecké plavidlo Mavi Marmara pokúsilo porušiť izraelskú námornú blokádu v pásme Gazy.

Turecký vodca uviedol: „Všetci sme smutní a zúriví nad zlobou teroristického štátu, ktorým je Izrael, voči Palestínčanom. Konfrontácia izraelskej agresie v palestínskych mestách a Jeruzaleme je pre ľudstvo čestnou povinnosťou. Turecko je pripravené konať v záujme dosiahnutia mieru a sme ochotní prinášať obete. Budeme viesť boj v OSN. Objímam všetkých palestínskych bratov, ktorí povstávajú. Rovnako, ako sme podporovali Azerbajdžan proti Arménsku, tak,“ tiež sme podporili Líbyu a konali sme tam. Aj dnes sme pripravení konať. Vyzývam Organizáciu islamskej spolupráce, aby konala rýchlo proti Izraelu, “uviedol. (prevzaté z Izraelského denníka Israel Hayom)

Tajomstvom nie je ani to, že turecký prezident sa cíti byť „majiteľom“ Izraela a Jeruzalema s odôvodnením, že Otomanská Ríša dominovala územiu dnešného Izraela v čase, keď Pán Izrael za trest z jeho krajiný rozprášil po okolitých národoch. Lenže ani tento politický vodca si neuvedomuje, že Boh Izraelu nikdy právo na jeho územie nevzal. Práve naopak: Boh sám na seba prisahal, že Izraelu bude toto územie, oz Egyptského potoka Wadi až po veľkú rieku Eufrat patriť na veky.

A o pár storočí neskôr kráľ Dávid odkúpil od Jebuzejčana Ornana za 100 šeklov zlata miesto, ktoré dnes celý svet nazýva Chrámová hora. Toto však patrí Izraelu a čo píšem, je historický fakt, ktorý dokazuje jednoznačné a neodškriepiteľné právo Izraela na jeho vlastné, Bohom darované, a Dávidom riadne vykúpené územie, vrátane hlavného mesta Jeruzalema.

Presne tak, ako si mnohé dnešné krajiny nárokujú na územia tzv. „svojích kolónií.“ Alebo sa mýlim? Tu je dôkaz o údajnej „rovnoprávnosti a spravodlivosti“ predstaviteľov krajín.

Pravdou ale je aj to, že na pozíciu rezidenta netreba nikomu žiadne špeciálne štúdium, ani diplom. To netreba ani pre príšlušnosť k žiadnej politickej strane a tým je jasné, že najmenej študovaným medzi nami je Bohom dovolené NIE VIESŤ, iba spravovať krajiny iba preto, aby im Boh dokázal, akí bezmocní a nerozumní bez Neho sú a že bez Boha to tí ľudia naozaj nedokážu. Toto je skutočne celostvetovo dokázaný FAKT. A je úplne jedno o akej krajine sveta hovoríme.

Druhá strana tejto mince je fakt, že tu ešte jeden taký vládca, ale tentokrát so srdcom šelmy príde. Žiaden z doterajších tzv.pohlavárov si ani len nevšimol, hoci to majú ustavične pred nosom a donekonečna opakujú ako mantru všetci: „Je sa nám treba poučiť z minulosti.“ Keďže nepočúvajú ani Boha, ani samých seba, už onedlho ich vystrieda niekto, kto si toto všíma veľmi dobre. Tí ostatní mu len pripravujú cestu aj kreslo. Z niektorých národov ostanú do najbližších desiatich rokov len hŕstky. Iné zaniknú úplne – ako predpovedal Boh v prisľúbení o ochrane Izraela.

Boh žehnaj Izrael aj Slovensko! Izrael prežije všetky prorokované udalosti našich čias, vrátane Armageddonu. Ale otázkou zostáva: prežije naša krajina?

 

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 94735x
Priemerná čítanosť článkov: 2707x

Autor blogu

Kategórie