Založ si blog

Eskalácia v Jeruzaleme môže viesť k ďalšej Izraelskej vojne

Je dôležité pochopiť, že tento časový harmonogram je podobný tomu, ako rástlo napätie v roku 2014 a v ďalších cykloch, ktoré viedli k napätiu v Gaze a Jeruzaleme.

Problémom však je, že poslednou udalosťou 5.poľnice, v ktorej sa teraz ľudstvo nachádza, je práve ozbrojený útok na Izrael, ktorý ľudstvo vovedie do prorokovanej 3.svetovej vojny – vojny 6.poľnice Zjavenia.

Nedávny reťazec udalostí vedúcich k väčším stretom v Jeruzaleme a raketovej paľbe z Gazy je súčasťou cyklu, ktorý už v minulosti viedol ku konfliktom.
Nedávna eskalácia v Jeruzaleme sa zhodovala s videami Ramadánu a TikTok, v ktorých boli napadnutí Ortodoxní Židia. Početné zatknutia však napätie neutíšili. Masívne zhromaždenie krajnej pravice minulý štvrtok potom viedlo k ďalšiemu napätiu, vrátane sobotnej, skorej rannej paľby z pásma Gazy. Je dôležité pochopiť, že tento časový harmonogram udalostí je podobný tomu, ako rástlo napätie v roku 2014, ako aj ďalším cyklom násilia, ktoré viedli k napätiu v Gaze a Jeruzaleme – napríklad inštalácia dočasných detektorov kovov v starom meste Jeruzalema v roku 2017. Existuje tu však ústredný rozdiel.

Udalosti z júla 2017 a vojna v roku 2014 sa začali teroristickými útokmi – konkrétne teroristickým útokom ozbrojenca na Chrámovej hore zo 14. júla 2017 a únosom a vraždou troch izraelských tínedžerov na Západnom brehu Jordánu z 12. júna 2014. V obidvoch prípadoch Izrael na útoky odpovedal. Pri incidente z roku 2014 viedol pravicový pochod k vražde palestínskeho tínedžera Mohammeda Abu Khdeira 2. júla, čo malo za následok jeruzalemské strety a nepokoje. Komentáre „brány pekla“ od Hamasu, ktorých rétoriku opäť využívajú palestínske frakcie, sú často predzvesťou rastúcich útokov. Podobné pripomienky bolo počuť aj 30. júna 2014 a v novembri 2012.

Takže kde sme dnes?

Hamas a palestínske skupiny v Gaze sa zaviazali solidaritou proti Jeruzalemu.
Desiatky rakiet vystrelených v sobotu ráno – najviac vystrelených za posledné mesiace – sú stupňovaním násilia. Raketová paľba pripomína nárast v roku 2019, ktorý viedol k tomu, že na Izrael vystrelilo asi 2.600 rakiet za dva roky od roku 2018 do roku 2019. Asi 1.000 z nich bolo vystrelených v roku 2018. V novembri 2019 Izrael zahájil letecký atentát proti vodcovi islamského džihádu. To vyústilo do ďalších leteckých útokov vrátane útoku v Sýrii, ktorý Rusko zverejnilo 20. novembra.

Zatiaľ nie je jasné, aký trajekt a tvar bude toto násilie mať. Vznik stoviek krajne pravicových Izraelčanov skandujúcich protiarabské heslá minulý štvrtok viedol k laserovému zameraniu na Jeruzalem. Polícia sa pokúsila a podarilo sa jej napätie znížiť. Mesiac Ramadánu však prináša ďalšie úvahy. Zrážky na kontrolnom stanovišti Kalandiya v piatok večer predstavujú typ vlny stretov, ktoré sa môžu rozšíriť. V prospech Izraela rozhodne je, že sa krajina naučila, ako predchádzať úmrtiam pri stretoch.

Stojí však za zváženie, že súčasné strety prichádzajú aj po roku, v ktorom globálna pandémia zväčša pomohla ľuďom zostať doma a ticho. Podľa zdravotných predpisov neexistovali žiadne väčšie pochody, náboženské udalosti alebo zhromaždenia krajnej pravice, ktoré by mohli vyvolať väčšie napätie. To však teraz neplatí kvôli izraelskej očkovacej kampani. Teraz je rozhodujúce, či programy v Ramalláhu, Gaze a Jeruzaleme môžu zažať alebo znížiť napätie. A Izraelu stále chýba nová koaličná vláda, ktorá tiež rozdúchava plamene extrémizmu a chaosu, pretože sa zdá, že izraelské strany nesúhlasia.

Prevzaté z denníka The Jerusalem Post. Celý článok tu.

Z hľadiska vývoja prorockých udalostí konca 5.poľnice je jasné, že ľudstvo sa pozvoľna a iste zosúva do obdobia 6.poľnice. Súčasné útoky a obete sú neporovnateľné s prorokovanými obeťami 3.svetovej vojny. Biblia prorokuje, že obetí tejto predposlednej vojny v histórii bude 1/3 ľudstva. Otázkou nie je či sa tak stane, ale kedy sa to stane. Ak sa chceš o proroctvách našich čias dozvedieť viac, odporúčam ti kurz Pochopenie Konca Čias.

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 94747x
Priemerná čítanosť článkov: 2707x

Autor blogu

Kategórie