Založ si blog

Úroveň poznania národnej histórie a dnešný Slovák-politik

Na Blogu najväčšieho SK denníka sa objavil článok s názvom: Palestinci mají skončit v Evropské unii, požadují to již v americkém tisku vrcholní izraelští politici.“

Podtitulok spomínaného článku z Wall Street Journal sa píše:

Západ by mal privítať utečencov z Gazy
Európa a USA prijali milióny ľudí, ktorí utiekli z predošlých vojen.

A hneď prvý úparagraf jasne ukazuje, prečo je pre EU absolútne neopodstatnené prijať akýchkoľvek utečencov z daného regonu, citujem:

Nevyprovokovaný teroristický útok Hamasu zo 7. októbra ohrozil nielen Izrael, ale aj viac ako dva milióny ľudí, ktorí žijú v pásme Gazy. Hoci Hamas vyhral voľby v roku 2006 v Gaze a nasledujúci rok prevzal kontrolu nad oblasťou od Palestínskej samosprávy, skupina uviedla, že nenesie žiadnu zodpovednosť za ľudí, ktorí tam žijú.

Ak sa vláda Palestínskeho štátu vyzlieka zo svojej zodpovednosti starať sa o byvateľov vlastného štátu, prečo by sa o nich mal starať iný štát? Čo si sami „navarili,“ nech si aj sami zjedia. Pomáhať lenivým a bezbožným je hriech – pritiahnutie kliatby na seba samého. Toto urobí len hlupák. 

Chápem obavy aj potrebu informovať občanov o všetkom, o čom mainstream médiá mlčia, za čo ich platia. Ale odmietam strach aj nenávisť a volím si „rozum do hrsti.“ 

Najprv si položme otázku: Kto sú vlastne Palestínčania? Aký je ich pôvod – kde je ich skutočný domov v prípade, že by ich Izrael naozaj chcel zo svojho územia vysťahovať?

V Biblii vidíme opísané dva staroveké národy: Casluhim sa delí na Filištínov a Caphtorim (Kaftorčania). V skutočnosti sú Filištínci často stotožňovaní s Kaftorom, hebrejským názvom prinajmenšom pre ostrov Kréta a možno aj pre celú oblasť Egejského mora; (pozri Am 9:7; Jer 47:4).

To naznačuje, že ich pôvod leží v oblasti Kréty, západnej Malej Ázie a Egejského mora a moderná archeológia to potvrdzuje.

Napríklad filištínska keramika sa podobá keramike minojskej a mykénskej (homérskej gréckej) civilizácie do tej miery, že o materiálnom spojení nemožno pochybovať. Medzi ďalšie podstatné spojenia s oblasťou patria rané grécke zbrane, brnenie, oblečenie, pohrebné metódy, vojenská taktika, vláda, náboženstvo atď.

Ako sa títo ľudia z Egejského mora nakoniec usadili v juhozápadnom Kanaáne? Príbeh je dlhý, začína v časoch Abraháma. Ako nepokojný, bojovný, obchodujúci národ sa Filištínci často pokúšali rozšíriť svoj vplyv, najskôr zakladaním obchodných kolónií vo vzdialených krajinách a potom, ak to bolo potrebné, aj silou zbraní (viď Gn 21:34:)

Ppričom sa vzťahuje na oblasť okolo mesta Gerar, kde bol kráľom Abimelech (pozri Gn 20). To znamená, že začiatkom devätnásteho storočia pred Kristom už aspoň malá kolónia Filištíncov získala oporu v krajine Kanaán. Neskôr ich nazývali aj „Sea people“, keď v oblasti stredozemia vybuchla sopka Santorini a okolité prímorské krajiny a ich pobrežní obyvatelia – rozumej skupiny z rôznych krajín stredomoria, boli nútení opustiť svoje územia a nájsť si nové. V tom čase sa mnohí usídlili práve v Kanaáne, kde nezriedka vyhubili pôvodných obyvateľov aby prevzali ich mestá a usadili sa v nich.

Chápem Izrael, že po stáročiach problémov, ktoré tento národ predstavuje, chce od nich „úľavu“. Ale o tú sa mohli postarať sami a nespravili tak – teda ak súhlasili s ich susedstvom, dnes je neskoro ho riešiť. Ich vysťahovaním do EU, čo by sa mnohým ultra-konzervatívnym rabínom veľmi páčilo, si Izrael iba pridá na UŽ OHLÁSENOM treste Boha za modloslužbu/ bezbožnosť.

Ako hovorí Boh sám v Biblii: ON SÁM nad Filištínskom VÍŤAZNE ZAJASÁ (viď Ž 60:8 aj Ž 108:9).
P.S: EU NIE JE Boh, čo ako sa tak tvári.

😉
Vysťahovanie Palestínčanov do krajín EU teda nie je spôsob, i keď pokúsiť a sa o to iste môžu. Verím však, že už prorokované prvé BEDA im v tom zabráni.

A nedá sa nespomenúť aj tento fakt: Keď nastane akýkoľvek konflikt na Blízkom východe, Saudská Arábia sa vždy vyhne tomu, aby do jej krajiny prišiel čo len jediný utečenec, ktorý by pre krajinu a obyvateľov a ich spôsob života spôsoboval problémy. Kedy KONEČNE sa tak začnú správať tí, ktorí sú správcami, ale NIE VLASTNÍKMI Slovenska?

Dúfam, že si predstavení Slovenska lekciu tureckých nájazdov, prepadov a únosov žien a detí, aj vraždení mužov z minulosti − čo je skutočný dôvod, prečo má Slovensko toľko hradov na skalnatých kopcoch − pamätajú a aj jej odkaz.

Dúfam, že prejavia ASPOŇ VĎAČNOSŤ našim pradedom za ich ULTIMÁTNU CENU ZA NAŠU SLOBODU, ktorú zaplatili v 2.svetovej vojne a nezapredajú krajinu ako Judáš Krista. Doteraz sa im v tom totiž príliš nedarilo − Chalúpkovo „Mor Ho“ zjavne nepochopili.

Boh ich žehnaj, aby sa im darilo.

Norimberský Kódex

11.07.2024

Sú prípady, kedy nám vláda či polícia hovorí, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Lenže čo v prípade, že autority krajiny porušia ZÁKONY, o ktorých VEDIA? Napríklad tento: NORIMBERSKÝ KÓDEX 1. DOBROVOĽNÝ SÚHLAS JE NEVYHNUTNÝ 2. VÝSLEDKY MUSIA BYŤ PRE VÄČŠIE DOBRO SPOLOČNOSTI 3. EXPERIMENTY NA ĽUDOCH BY MALI BYŤ ZALOŽENÉ NA PREDCHÁDZAJÚCICH EXPERIMENTÁCIÁCH [...]

Zatykače na Gatesa

10.07.2024

SKVELÁ SPRÁVA! Twitter X dnes zverejnil FANTASTICKÚ SPRÁVU – viď TU Hovorí sa v nej: Bill Gates je po celom svete obvinený z pandemického podvodu a vraždy z vakcín. India má proti nemu dva prípady vrážd očkovaním. V talianskom parlamente je obvinený z vyľudňovania a označovaný za zločinca. V USA je obvinený z hromadného zabitia z nedbanlivosti. Dôkazy tiež [...]

Od rozkošu še psi bešňa

29.06.2024

Ak sa dnes sčítaný a uvedomelý človek pozrie na vývoj proroctiev a porovná ju s degenerácipou a degradáciou vo vyhláseniach vodcov oných bludných konštalácií hviezd, ktorí sú samozvanou elitoum nechcenou a nevolenou, ale vnucujúcou sa všetkým, nemôže nevidieť, že čo sa deje je doslova zjavením porekadla našich starých mám: „od rozkošu še psi bešňa.“ [...]

Vyhliadková veža na Štrbskom Plese

Vyhliadková veža na Štrbskom Plese má nového prevádzkovateľa. V budúcnosti možno skončí mimo Slovenska

24.07.2024 08:15

Mnohými nenávidenú rozhľadňu začali stavať v roku 2019. Dokončili ju v roku 2021 a o dva roky neskôr skončila spoločnosť, ktorá ju prevádzkovala, v konkurze.

kórea, kľdr

KĽDR vypustila smerom na Južnú Kóreu ďalšie balóny s odpadkami. Tentokrát však dopadli aj do areálu sídla prezidenta

24.07.2024 07:55

Južná Kórea v reakcii na vypúšťanie balónov s odpadkami z KĽDR obnovila propagandistické vysielanie cez hranice smerom do KĽDR.

Macron

Macron sa chce vyhnúť 'neporiadku'. Počas olympijských hier ponechá centristickú úradnícku vládu

24.07.2024 06:57

Tesne pred jeho vystúpením si ľavicová koalícia, ktorá v tohtoročných parlamentných voľbách získala najviac hlasov, zvolila za premiérku Lucie Castetsovú.

Russia Ukraine

ONLINE: Ukrajina chce čo najskôr toľko vlastných rakiet, aby nebola závislá od spojencov

24.07.2024 06:30, aktualizované: 08:25

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil program výroby vlastných rakiet, aby sa krajina nemusela spoliehať len na spojencov.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 159915x
Priemerná čítanosť článkov: 2423x

Autor blogu

Kategórie