Založ si blog

Úroveň poznania národnej histórie a dnešný Slovák-politik

Na Blogu najväčšieho SK denníka sa objavil článok s názvom: Palestinci mají skončit v Evropské unii, požadují to již v americkém tisku vrcholní izraelští politici.“

Podtitulok spomínaného článku z Wall Street Journal sa píše:

Západ by mal privítať utečencov z Gazy
Európa a USA prijali milióny ľudí, ktorí utiekli z predošlých vojen.

A hneď prvý úparagraf jasne ukazuje, prečo je pre EU absolútne neopodstatnené prijať akýchkoľvek utečencov z daného regonu, citujem:

Nevyprovokovaný teroristický útok Hamasu zo 7. októbra ohrozil nielen Izrael, ale aj viac ako dva milióny ľudí, ktorí žijú v pásme Gazy. Hoci Hamas vyhral voľby v roku 2006 v Gaze a nasledujúci rok prevzal kontrolu nad oblasťou od Palestínskej samosprávy, skupina uviedla, že nenesie žiadnu zodpovednosť za ľudí, ktorí tam žijú.

Ak sa vláda Palestínskeho štátu vyzlieka zo svojej zodpovednosti starať sa o byvateľov vlastného štátu, prečo by sa o nich mal starať iný štát? Čo si sami „navarili,“ nech si aj sami zjedia. Pomáhať lenivým a bezbožným je hriech – pritiahnutie kliatby na seba samého. Toto urobí len hlupák. 

Chápem obavy aj potrebu informovať občanov o všetkom, o čom mainstream médiá mlčia, za čo ich platia. Ale odmietam strach aj nenávisť a volím si „rozum do hrsti.“ 

Najprv si položme otázku: Kto sú vlastne Palestínčania? Aký je ich pôvod – kde je ich skutočný domov v prípade, že by ich Izrael naozaj chcel zo svojho územia vysťahovať?

V Biblii vidíme opísané dva staroveké národy: Casluhim sa delí na Filištínov a Caphtorim (Kaftorčania). V skutočnosti sú Filištínci často stotožňovaní s Kaftorom, hebrejským názvom prinajmenšom pre ostrov Kréta a možno aj pre celú oblasť Egejského mora; (pozri Am 9:7; Jer 47:4).

To naznačuje, že ich pôvod leží v oblasti Kréty, západnej Malej Ázie a Egejského mora a moderná archeológia to potvrdzuje.

Napríklad filištínska keramika sa podobá keramike minojskej a mykénskej (homérskej gréckej) civilizácie do tej miery, že o materiálnom spojení nemožno pochybovať. Medzi ďalšie podstatné spojenia s oblasťou patria rané grécke zbrane, brnenie, oblečenie, pohrebné metódy, vojenská taktika, vláda, náboženstvo atď.

Ako sa títo ľudia z Egejského mora nakoniec usadili v juhozápadnom Kanaáne? Príbeh je dlhý, začína v časoch Abraháma. Ako nepokojný, bojovný, obchodujúci národ sa Filištínci často pokúšali rozšíriť svoj vplyv, najskôr zakladaním obchodných kolónií vo vzdialených krajinách a potom, ak to bolo potrebné, aj silou zbraní (viď Gn 21:34:)

Ppričom sa vzťahuje na oblasť okolo mesta Gerar, kde bol kráľom Abimelech (pozri Gn 20). To znamená, že začiatkom devätnásteho storočia pred Kristom už aspoň malá kolónia Filištíncov získala oporu v krajine Kanaán. Neskôr ich nazývali aj „Sea people“, keď v oblasti stredozemia vybuchla sopka Santorini a okolité prímorské krajiny a ich pobrežní obyvatelia – rozumej skupiny z rôznych krajín stredomoria, boli nútení opustiť svoje územia a nájsť si nové. V tom čase sa mnohí usídlili práve v Kanaáne, kde nezriedka vyhubili pôvodných obyvateľov aby prevzali ich mestá a usadili sa v nich.

Chápem Izrael, že po stáročiach problémov, ktoré tento národ predstavuje, chce od nich „úľavu“. Ale o tú sa mohli postarať sami a nespravili tak – teda ak súhlasili s ich susedstvom, dnes je neskoro ho riešiť. Ich vysťahovaním do EU, čo by sa mnohým ultra-konzervatívnym rabínom veľmi páčilo, si Izrael iba pridá na UŽ OHLÁSENOM treste Boha za modloslužbu/ bezbožnosť.

Ako hovorí Boh sám v Biblii: ON SÁM nad Filištínskom VÍŤAZNE ZAJASÁ (viď Ž 60:8 aj Ž 108:9).
P.S: EU NIE JE Boh, čo ako sa tak tvári.

😉
Vysťahovanie Palestínčanov do krajín EU teda nie je spôsob, i keď pokúsiť a sa o to iste môžu. Verím však, že už prorokované prvé BEDA im v tom zabráni.

A nedá sa nespomenúť aj tento fakt: Keď nastane akýkoľvek konflikt na Blízkom východe, Saudská Arábia sa vždy vyhne tomu, aby do jej krajiny prišiel čo len jediný utečenec, ktorý by pre krajinu a obyvateľov a ich spôsob života spôsoboval problémy. Kedy KONEČNE sa tak začnú správať tí, ktorí sú správcami, ale NIE VLASTNÍKMI Slovenska?

Dúfam, že si predstavení Slovenska lekciu tureckých nájazdov, prepadov a únosov žien a detí, aj vraždení mužov z minulosti − čo je skutočný dôvod, prečo má Slovensko toľko hradov na skalnatých kopcoch − pamätajú a aj jej odkaz.

Dúfam, že prejavia ASPOŇ VĎAČNOSŤ našim pradedom za ich ULTIMÁTNU CENU ZA NAŠU SLOBODU, ktorú zaplatili v 2.svetovej vojne a nezapredajú krajinu ako Judáš Krista. Doteraz sa im v tom totiž príliš nedarilo − Chalúpkovo „Mor Ho“ zjavne nepochopili.

Boh ich žehnaj, aby sa im darilo.

Slovensko sa zbabelo zdržalo

30.10.2023

Česká Ministerkyňa Obrany vyzýva na odchod z dôvodu, že OSN podporuje Hamas a varuje, že holokaust je späť. Krok Ministerkyne Obrany Českej republiky, ktorý vyzval na odchod z OSN, prišiel po rezolúcii vyzývajúcej Izrael, aby opustil Gazu bez odsúdenia Hamasu. Slovensko podľa hlasovacieho zariadenia nemá vlastný názor- zdržalo sa. Zoči-voči druhému holokaustu sa nesmie [...]

Miss environment ukazuje pravú tvár

29.10.2023

Na stránkach online denníka The Jerusalem Post bol dnes uverejnený článok s názvom: Moje slovo: Greta a Guterres – ‚Ako sa opovažujete!‘ Autorka článku v ňom píše: „Je to rečnícka otázka, ktorú treba položiť Grete Thunbergovej spolu s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom.“ A ja plne súhlasím. Autorka pokračuje: Nikdy som nebola [...]

Vážení Správcovia krajiny, miest a dedín

14.10.2023

Nedá mi – za všetkých daňových poplatníkov a nielen vodičov áut – nepreposlať aj našim správcom krajiny: Mohli by ste láskavo opraviť cesty, za ktoré sme už boli zdanení, aby sme nespôsobili škody na autách, za ktoré sme každý rok zdaňovaní a ktoré sme si kúpili za príjem, ktorý ste už zdanili a ktoré stoja na príjazdových cestách našich [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 122762x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu

Kategórie