Založ si blog

Miss environment ukazuje pravú tvár

Na stránkach online denníka The Jerusalem Post bol dnes uverejnený článok s názvom: Moje slovo: Greta a Guterres – ‚Ako sa opovažujete!‘

Autorka článku v ňom píše:

„Je to rečnícka otázka, ktorú treba položiť Grete Thunbergovej spolu s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom.“ A ja plne súhlasím.

Autorka pokračuje:

Nikdy som nebola fanúšikom klimatickej aktivistky Grety Thunbergovej. Keď v roku 2019 vtedy 16-ročná so slzami v očiach prednášala na samite OSN o zmene klímy, akoby zajtrajšok doslova neexistoval, nepatrila som medzi tých, ktorí chválili jej výkon, skôr emotívny ako vedecký.

„Ako sa opovažujete!“ nariekala Thunbergová v charakteristickom štýle švédskej tínedžerskej celebrity.
To „Ako sa opovažujete!“ odznelo tento týždeň. Bola to rečnícka otázka, ktorú treba položiť samotnej Grete Thunbergovej spolu s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom.
Minulý víkend Thunbergová zverejnila vlákno pro-Hamas na X (predtým Twitter) a Instagrame, v ktorom hromžila: „Dnes štrajkujeme solidárne s Palestínou a Gazou. Svet sa musí ozvať a žiadať okamžité prímerie, spravodlivosť a slobodu pre Palestínčanov a všetkých dotknutých civilistov.“

Príspevok obsahoval fotografiu Thunbergovej držiacej nápis „Stojte s Gazou“ spolu s tromi priateľmi, ktorých nápisy obsahovali výzvu „Teraz ku klimatickej spravodlivosti!!“ a obzvlášť znepokojujúce: „Tento Žid stojí s Palestínou.“ Po reakcii verejnosti pridala symbolické vyhlásenie: „Je samozrejmé – alebo som si to aspoň myslela – že som proti strašným útokom Hamasu.
Aj keď opäť zabudla spomenúť obete, zrejme si myslela, že objasnením je všetko v poriadku.

Ale nie je všetko v poriadku.
Opýtajte sa sami seba, ako by ste sa cítili, keby džihádskí teroristi napadli dediny vo vašom okolí, vraždili, drancovali, znásilňovali a unášali nevinných ľudí; horiace domy do tla, mnohé s obyvateľmi zviazanými vo vnútri. To všetko pod masívnou pokračujúcou raketovou palbou. A nesnažte sa presvedčiť sami seba, že žijete niekde v bezpečí pred džihádistickým terorizmom.

Počet obetí zverstva Hamasu zo 7. októbra presiahol 1400. Forenzné tímy stále pracujú na identifikácii pozostatkov obetí. Boli prizvaní archeologickí vedci z Izraelského úradu pre starožitnosti, aby sa pokúsili extrahovať DNA z hromady popola a zuhoľnatených úlomkov, v niektorých prípadoch všetko, čo zostalo na účely identifikácie.

Barbarstvo bolo také veľké, že mnohé zahraničné médiá, ktoré sa zúčastnili na brífingu, na ktorom boli neupravené zábery z násilností a vrážd, museli hľadisko opustiť. Hrôzy napáchané na návštevníkoch párty na rave Supernova, na skupinke seniorov na výlete a na obyvateľoch kibucov a mošavím bolo príliš ťažké zniesť.

Jeden novinár poznamenal, že prvé kolektívne zalapanie po dychu prišlo, keď telesná kamera teroristu z Hamasu ukázala, ako priateľského psa zastrelili, keď sa priblížil. Thunbergová by mala poznamenať, že teroristi zastrelili a zmrzačili psov, mačky, hospodárske zvieratá a aspoň v jednom prípade vtáka v klietke. Prinajmenšom to by mohlo spôsobiť, že vyroní aspoň slzu.
Medzi ich ľudské obete patrili izraelskí Židia a Arabi a zahraniční robotníci – oddaní opatrovatelia a poľnohospodárski robotníci.
Thunbergová sa však rozhodla postaviť sa skôr útočníkom ako ich obetiam.
Thunbergová, ktorá plače pri opise nešťastia ľadových medveďov, stojí hrdo na strane teroristov, ktorí uniesli najmenej 220 ľudí vo veku od necelého roka až po starých rodičov vo veku 90 rokov…

Moja reakcia na článok, ktorý si v jeho plnom znení môže každý prečítať TU, je jednoznačná:

Skvelý článok! absolútne súhlasím. Úloha kultivovať a chrániť životné prostredie je úlohou, ktorú dal Boh celému ľudstvu od samého začiatku. Ale to, čo táto slečna robí, jasne zapadá do Agendy 21 OSN a ich 15-minútových miest. Hanba všetkým, ktorí sú tu dobrovoľne zaslepení.

Čo dobré urobilo toto dievča doteraz osobne ? To, že zaujala svojou rétorikou? Žiadna sláva.

Pozrime sa na plody jej rétoriky: zvyšovanie cien áut, ktoré si rodina nemôže dovoliť, zvyšovanie cien ropy a poistiek, rozdelenie medzi ľuďmi, obviňovanie slobodnej voľby každého z nás kúpiť si to, čo považujeme za najlepšie auto pre seba.

Neexistuje jedna dobrá vec, ktorú by mi mohla predstaviť, o ktorú sa ona osobne postarala alebo ktorú urobila vlastnými rukami.

Rozdelením ľudí na sociálnych médiách len znečisťuje celé sociálne prostredie, aby uspokojila túžby OSN. Prepáčte.

Slečna Thunberg  nie je VÔBEC V NIČOM VZOROM. Veď sa správa tak pateticky.

Úroveň poznania národnej histórie a dnešný Slovák-politik

20.11.2023

Na Blogu najväčšieho SK denníka sa objavil článok s názvom: „Palestinci mají skončit v Evropské unii, požadují to již v americkém tisku vrcholní izraelští politici.“ Podtitulok spomínaného článku z Wall Street Journal sa píše: Západ by mal privítať utečencov z Gazy Európa a USA prijali milióny ľudí, ktorí utiekli z predošlých vojen. A hneď prvý [...]

Slovensko sa zbabelo zdržalo

30.10.2023

Česká Ministerkyňa Obrany vyzýva na odchod z dôvodu, že OSN podporuje Hamas a varuje, že holokaust je späť. Krok Ministerkyne Obrany Českej republiky, ktorý vyzval na odchod z OSN, prišiel po rezolúcii vyzývajúcej Izrael, aby opustil Gazu bez odsúdenia Hamasu. Slovensko podľa hlasovacieho zariadenia nemá vlastný názor- zdržalo sa. Zoči-voči druhému holokaustu sa nesmie [...]

Vážení Správcovia krajiny, miest a dedín

14.10.2023

Nedá mi – za všetkých daňových poplatníkov a nielen vodičov áut – nepreposlať aj našim správcom krajiny: Mohli by ste láskavo opraviť cesty, za ktoré sme už boli zdanení, aby sme nespôsobili škody na autách, za ktoré sme každý rok zdaňovaní a ktoré sme si kúpili za príjem, ktorý ste už zdanili a ktoré stoja na príjazdových cestách našich [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 122763x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu

Kategórie