Založ si blog

SOS Linka pre zvieratá v núdzi . . . Naozaj?

Len nedávno sme sa s manželom po rokoch v zahraničí prisťahovali na Slovensko, takže sa, čo sa týka inštitúcií na pomoc v kadečom, iba rozkukávame.

Prečo to píšem? Lebo naša suseda má 11-ročnú fenu, ktorá neznesie prítomnosť žiadnej osoby, či psa vo svojom dohľade. Susedka je milá pani, ochotná a snaží sa ako môže, aby jej psík neobťažoval, ale posledné dni je to naozaj zlé, lebo pes breše doslova od pol siedmej ráno do takmer pol deviatej večer len naozaj s minimálnymi prestávkami. Problémom preň sú robotníci, pracujúci na plote susedy.

Brechanie je však doslova srdcervúce, lebo tá fena až akoby plakala. Preto som dnes ráno obvolala niekoľko organizácií na pomoc zvieratám. V prvom rade musím povedať, že ak máte zahraničné číslo ako ja, nikam sa nedovoláte. A jednou z kontaktovaných inštitúcií bola aj SOS Linka pre zvieratá v núdzi. Keďže mi telefón odmietali dvihnúť aj potom, čo ma na nich prepájala núdzová linka 112, poslala som sms a zyšok si prečítajte v SMS komunikácii s „dobrovoľníčkou ‚inšpektorkou‘ „, ktorá je vo svojej funkcii – viď jej odpovede na opakovanú žiadosť pomôcť PSOVI, naozaj človekom na nesprávnom mieste. Ešte dodávam, že celú komunikáciu uverejňujem s jej osobným a ako uvidíte, písomným súhlasom a po celý čas, čo toto píšem, mi chodia jej ďalšie jej, ale už mnou nevyžiadané sms-ky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo nasledovalo bolo naozaj úbohé a nehodné človeka, ktorý zrejme iba predstiera, že je milovník zvierat, alebo že ho ich blaho vôbec zaujíma:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potom prišlo dokonca aj obvinenie, že sa môžem hanbiť:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pochopila som, že tu niet s kým ani o čom, tak som celú vec ukončila následne:
Ja? Ja sa naozaj nemám za čo hanbiť. Hanbu si robíte Vy sama, svojou neprofesionálnou a úbohou komunikáciou; a aj celému Inšpektorátu Ochrany Zvierat. Kontaktovala som Vás pre pomoc psovi, ktorý je nesmierne vystresovaný, a ide sa ubrechať k smrti, keďže breše 11 hodín denne VKUSE, nie občas.

Vy však ani len nečtíate, čo Vám píšem a telefón odmietate zo strachu dvíhať. Je mi strašne ľúto, že namiesto POMOCI PRE ÚBOHEHO PSA, čítam o Vašej úbohej arogancii voči mne, a že žiadost o pomoc pre zviera považujete za OBŤAŽOVANIE.

Vaše nerozumné poznámky a súdy o mne, a navyše aj ZNEVAŽOVANIE DOBROVOĽNÍKOV, ktorí zvieratám pomáhajú naozaj zo srdca.

Považujte moju odpoveď za pomoc od bývalého Trénera a Učiteľa Kontroly Zákaznického Servisu. Vy ste v tejto oblasti zlyhala na celej čiare.

Bohužiaľ, táto pani mi vypisovala aj počas písania tohto článku. Čo napísala, naozaj prenechám na zamyslenie sa Inšpektorom SOS linky pre zvieratá.

Dovoľte mi zakončiť týmto – nikoho nemienim uraziť, kto môže, nech pochopí:


Na autá sa od nás vyžaduje zodpovednosť, náuka, skúšky schopností a až potom je nám daný vodičský preukaz. Zatiaľčo – a podotýkam výkon inšpekcie pomocných organizácií – je daný aj ľuďom bez základov slušného správania sa?

Táto prepytujem „inšpektorka“ má zjavný problém poruchy osobnosti. Ľudia bez neho totiž iných slušne vypočujú a v žiadnom prípade hľadajúcich pomoc, hoci len pre zviera iného majiteľa, nenapádajú ani neobviňujú.

Quo vadis a nielen SOS Linka pre zvieratá v núdzi?

 

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

SR Ukrajina vojna pomoc utečenci Prešov Spojená škola uarus

Vyrastá u nás stratená generácia mladých Ukrajincov. Pomôcť im chcú slovenskí rovesníci

28.11.2022 20:18

Na Slovensku žije po spustení ruskej agresie približne 15 tisíc mladých Ukrajincov vo veku od 14 do 24 rokov, z ktorých sa iba 10 percent riadne vzdeláva v škole. O ostatných sa veľa nevie.

4 25082020 tk sprava statnych hmotnych rezerv722757u

Šéf hmotných rezerv: Kritika Matoviča nie je príjemná, ale nákup antigénových testov posudzovali Krajčiho ľudia

28.11.2022 20:00

Obáva sa o svoju stoličku, ako nominanta SaS, po jej odchode z koalície? Odpovedá šéf hmotných rezerv Ján Rudolf.

parlament

Voľby by v novembri vyhral Hlas pred Smerom, SaS sa prepadla pod OĽaNO

28.11.2022 19:00

Prieskum sa konal 22. až 28. novembra na vzorke 1023 respondentov.

Somálsko útoky samovražedné bombový

Útok islamistov na somálsky hotel využívaný politikmi si vyžiadal deväť mŕtvych

28.11.2022 18:41

Bezpečnostným zložkám sa podarilo zachrániť asi 60 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 90178x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie