Založ si blog

Zákonodarcovia Slovenska, odstráňte diskrimnáciu v zákone!

Spoločne s manželom sme si nedávno prenajali rodinný dom. Keď sme však došli do poisťovne, odmietla nás táto poistiť s vysvetlením, že z dôvodu, že zákon SR prikazuje nájomcovi odovzdať jeden kľúč od bytu v zapečatenej obálke prenajímateľovi, by nemohla byť naplnená podmienka násilného prekonania prekážky vniknutia do domu. To znamená, že v prípade, že by nám niečo z domu zmizlo, alebo sa poškodilo a nebol by tu jasný znak vlámania, nič by nám nepreplatili, ani nás nijako inak neodškodnili. A túto skutočnosť mi potvrdili VŠETKY slovenské poisťovne.

Skrátka ak má do domu/ bytu prístup aj tretia osoba, ktorá sa rozhode zákony ignorovať a do svojej nehnuteľnosti vstúpiť kedy chce, aj bez vedomia nájomcu, nemá sa nájomca ako brániť a prípadný páchateľ by tak zostal nepotrestaný.

To je dôvod, prečo sa obraciam na vás – zákonodarcov, ktorí ste si až doteraz vôbec nevšímali praktickú nemožnosť plnenia zákonných povinností. Sledujte to spolu s o mnou:

1. Zákon o prenájme občanovi SR prikazuje dať 1 kľúč od nehnuteľnosti majiteľovi, i keď v zapečatenej obálke. A len pre prípad núdze, či ohrozenia života, má majiteľ nehnuteľnosti právo tento použiť,

2. Lenže tu začína DISKRIMINÁCIA NÁJOMCOV BYTOV A DOMOV, lebo poisťovne občanov, ktorí podmienku v 1.bode naplnia, doslova vylučuje zo zákonného poistenia majetku, čím ich práva na ochranu ich vlastného, či inými zvereného majetku, diskriminuje. Ale tu to nekončí, lež

3. pokračuje aj PORUŠENÍM ZÁKONA O OCHRANE SÚKROMIA: Zákon tak totiž umožňuje majiteľovi nehnuteľnosti doslova ľubovoľný a beztrestný prístup do domu nie len v prípade nebezpečenstva, či ohrozenia života, ale tento „pocit“, ktorý je u každého subjektívny, uplatniť ľubovoľne a u špekulantov je to živná pôda pre porušenie práv o ochrane súkromia nájomcu, ktorému takto odníma aj právo obrany pred prípadným súdom. Ani to však nie je všetko, lebo zákonodarcovia zákonmi, ktoré sa navzájom vylučujú spôsobujú aj ďalšie poškodenia práv a slobôd, aj plnenie si zákonných povinností a tu je ako:

4. Z dôvodu pandémie sú mnohí z nás nútení pracovať z domu. To so sebou prináša aj skutočnosť, že sa istá časť drahého/ firemného materiálu prenáša do súkromia bývania zamestnancov, a to si logicky vyžaduje ochranu spôsobom poistenia. Ale zákony o prenájme bytov a domov a zákon o povinnom poistení SR nám takto bráni aj v nej.

Preto vás, zákonodarcovia, vy, ktorí ste zvolení reprezentovať a spravovať krajinu, žiadam o urýchlené predloženie tejto skutočnosti na prerokovanie do vlády SR ako aj o OKAMŽITÚ ÚPRAVU ZÁKONA – VYHLÁSENIE možnosti neodovzdať kľúč od domu majiteľovi, bez ďalšieho právneho postihu. Veď uznajte sami: Ak zákon o prenájme hovorí jasne, že nájomca je povinný STARAŤ sa o nehnuteľnosť a zároveň majiteľovi umožňuje po dohode s nájomcom aj vstup do nehnuteľnosti, nie je žiaden majiteľ domu ani bytu v SR ničím ohrozený.

Možno ste si to nevšimli, množno ste to prehliadli, stane sa – chyby robíme všetci. Hanbou nie je ich naprávať, ale ich popierať. Nežiadam o zmenu celého zákona. Žiadam o malú úpravu zákona o prenájme bytov a domov, ktorým ODSTRÁNITE diskrimináciu nájomcov nehnuteľností v každom smere.

Preto vás všetkých, v mene všetkých nájomcov SR vyzývam na opätovné prerokovanie spomínaného zákona o prenajímaní – LEN ČASTI, ktorá teraz diskriminuje práva nájomcov na celej čiare, a konkrétnu pomoc dodatkom k zákonu, ktorý nám ochranu súkromia aj právo poistiť si vlastný majetok naozaj UMOŽNÍ.

Uvedomte si prosím, že zákonmi, ktoré si navzájom odporujú, nútite nájomcov na Slovensku porušovať minimálne jeden zo spomínaných zákonov. V prípade, že to nenapravíte, svedčite, že Slovensko nie je demokratická krajina, ale diktatúra.

Ďakujem veľmi pekne za všetkých, až doteraz diskrimnovaných občanov Slovenska.

Úroveň poznania národnej histórie a dnešný Slovák-politik

20.11.2023

Na Blogu najväčšieho SK denníka sa objavil článok s názvom: „Palestinci mají skončit v Evropské unii, požadují to již v americkém tisku vrcholní izraelští politici.“ Podtitulok spomínaného článku z Wall Street Journal sa píše: Západ by mal privítať utečencov z Gazy Európa a USA prijali milióny ľudí, ktorí utiekli z predošlých vojen. A hneď prvý [...]

Slovensko sa zbabelo zdržalo

30.10.2023

Česká Ministerkyňa Obrany vyzýva na odchod z dôvodu, že OSN podporuje Hamas a varuje, že holokaust je späť. Krok Ministerkyne Obrany Českej republiky, ktorý vyzval na odchod z OSN, prišiel po rezolúcii vyzývajúcej Izrael, aby opustil Gazu bez odsúdenia Hamasu. Slovensko podľa hlasovacieho zariadenia nemá vlastný názor- zdržalo sa. Zoči-voči druhému holokaustu sa nesmie [...]

Miss environment ukazuje pravú tvár

29.10.2023

Na stránkach online denníka The Jerusalem Post bol dnes uverejnený článok s názvom: Moje slovo: Greta a Guterres – ‚Ako sa opovažujete!‘ Autorka článku v ňom píše: „Je to rečnícka otázka, ktorú treba položiť Grete Thunbergovej spolu s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom.“ A ja plne súhlasím. Autorka pokračuje: Nikdy som nebola [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 122755x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu

Kategórie