Založ si blog

Zákonodarcovia Slovenska, odstráňte diskrimnáciu v zákone!

Spoločne s manželom sme si nedávno prenajali rodinný dom. Keď sme však došli do poisťovne, odmietla nás táto poistiť s vysvetlením, že z dôvodu, že zákon SR prikazuje nájomcovi odovzdať jeden kľúč od bytu v zapečatenej obálke prenajímateľovi, by nemohla byť naplnená podmienka násilného prekonania prekážky vniknutia do domu. To znamená, že v prípade, že by nám niečo z domu zmizlo, alebo sa poškodilo a nebol by tu jasný znak vlámania, nič by nám nepreplatili, ani nás nijako inak neodškodnili. A túto skutočnosť mi potvrdili VŠETKY slovenské poisťovne.

Skrátka ak má do domu/ bytu prístup aj tretia osoba, ktorá sa rozhode zákony ignorovať a do svojej nehnuteľnosti vstúpiť kedy chce, aj bez vedomia nájomcu, nemá sa nájomca ako brániť a prípadný páchateľ by tak zostal nepotrestaný.

To je dôvod, prečo sa obraciam na vás – zákonodarcov, ktorí ste si až doteraz vôbec nevšímali praktickú nemožnosť plnenia zákonných povinností. Sledujte to spolu s o mnou:

1. Zákon o prenájme občanovi SR prikazuje dať 1 kľúč od nehnuteľnosti majiteľovi, i keď v zapečatenej obálke. A len pre prípad núdze, či ohrozenia života, má majiteľ nehnuteľnosti právo tento použiť,

2. Lenže tu začína DISKRIMINÁCIA NÁJOMCOV BYTOV A DOMOV, lebo poisťovne občanov, ktorí podmienku v 1.bode naplnia, doslova vylučuje zo zákonného poistenia majetku, čím ich práva na ochranu ich vlastného, či inými zvereného majetku, diskriminuje. Ale tu to nekončí, lež

3. pokračuje aj PORUŠENÍM ZÁKONA O OCHRANE SÚKROMIA: Zákon tak totiž umožňuje majiteľovi nehnuteľnosti doslova ľubovoľný a beztrestný prístup do domu nie len v prípade nebezpečenstva, či ohrozenia života, ale tento „pocit“, ktorý je u každého subjektívny, uplatniť ľubovoľne a u špekulantov je to živná pôda pre porušenie práv o ochrane súkromia nájomcu, ktorému takto odníma aj právo obrany pred prípadným súdom. Ani to však nie je všetko, lebo zákonodarcovia zákonmi, ktoré sa navzájom vylučujú spôsobujú aj ďalšie poškodenia práv a slobôd, aj plnenie si zákonných povinností a tu je ako:

4. Z dôvodu pandémie sú mnohí z nás nútení pracovať z domu. To so sebou prináša aj skutočnosť, že sa istá časť drahého/ firemného materiálu prenáša do súkromia bývania zamestnancov, a to si logicky vyžaduje ochranu spôsobom poistenia. Ale zákony o prenájme bytov a domov a zákon o povinnom poistení SR nám takto bráni aj v nej.

Preto vás, zákonodarcovia, vy, ktorí ste zvolení reprezentovať a spravovať krajinu, žiadam o urýchlené predloženie tejto skutočnosti na prerokovanie do vlády SR ako aj o OKAMŽITÚ ÚPRAVU ZÁKONA – VYHLÁSENIE možnosti neodovzdať kľúč od domu majiteľovi, bez ďalšieho právneho postihu. Veď uznajte sami: Ak zákon o prenájme hovorí jasne, že nájomca je povinný STARAŤ sa o nehnuteľnosť a zároveň majiteľovi umožňuje po dohode s nájomcom aj vstup do nehnuteľnosti, nie je žiaden majiteľ domu ani bytu v SR ničím ohrozený.

Možno ste si to nevšimli, množno ste to prehliadli, stane sa – chyby robíme všetci. Hanbou nie je ich naprávať, ale ich popierať. Nežiadam o zmenu celého zákona. Žiadam o malú úpravu zákona o prenájme bytov a domov, ktorým ODSTRÁNITE diskrimináciu nájomcov nehnuteľností v každom smere.

Preto vás všetkých, v mene všetkých nájomcov SR vyzývam na opätovné prerokovanie spomínaného zákona o prenajímaní – LEN ČASTI, ktorá teraz diskriminuje práva nájomcov na celej čiare, a konkrétnu pomoc dodatkom k zákonu, ktorý nám ochranu súkromia aj právo poistiť si vlastný majetok naozaj UMOŽNÍ.

Uvedomte si prosím, že zákonmi, ktoré si navzájom odporujú, nútite nájomcov na Slovensku porušovať minimálne jeden zo spomínaných zákonov. V prípade, že to nenapravíte, svedčite, že Slovensko nie je demokratická krajina, ale diktatúra.

Ďakujem veľmi pekne za všetkých, až doteraz diskrimnovaných občanov Slovenska.

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

NEURNBERG 2. 0 v DOHĽADE

22.11.2021

Pripravujú sa stovky súdnych procesov s príznačným názvom NEURNBERG 2.0, a to pre žaloby obetí genetického pokusu, ohavne nazvaného „vakcinácia“, medzi ktorými sú aj stovky detí. Dr.Reiner Fuellmich má dôkazy a expertízy vyše stovky svetových vedcov. Tvrdí, že zatiaľ štáty žiaden príkaz na plošnú, celoštátnu tzv. „vakcináciu“ vydať nemôžu [...]

Čo ti v telke nepovedia

16.11.2021

Žijeme posledné časy a z každej strany sa na nás rútia záplavy, priam povodne rozličnej a ver mi, bezmocnej negativity. Áno, negativita je tu bezmocná a zbytočná, lebo Boh nás aj na čas pandémie pripravoval. Lenže my, namyslení ľudia posledných čias, sme si Jeho prípravu nechceli všímať. A napriek tomu, Boh nám zjavuje všetko, čo sa dnes skutočne deje – celý [...]

Joe Biden o kontrole zbraní

Väčšina Američanov nechce, aby Biden znovu kandidoval za prezidenta

04.07.2022 21:59

Viac ako 70 percent Američanov si neželá, aby sa prezident Joe Biden v najbližších voľbách uchádzal o znovuzvolenie, vyplýva z prieskumu.

streľba, Chicago, Deň nezávislosti

Po streľbe na oslavách Dňa nezávislosti v Chicagu je šesť mŕtvych

04.07.2022 20:17, aktualizované: 20:51

Po streľbe v sprievode k oslavám Dňa nezávislosti od predmestia Chicaga zostalo najmenej šesť mŕtvych a 24 zranených.

Pápež František

Pápež sa nechystá odstúpiť. Rád by šiel najskôr do Moskvy, potom do Kyjeva

04.07.2022 18:28

Pápež František vylúčil, že by sa v blízkej dobe chystal rezignovať. Pripadá to do úvahy len vtedy, keby pre zdravie nedokázal riadiť cirkev.

medveď, zoo

Medveď behá aj v okolí Vrábľov, od železnice k vinohradom

04.07.2022 17:22

Mesto Vráble v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa hnedého v blízkosti mesta.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 78650x
Priemerná čítanosť článkov: 2383x

Autor blogu

Kategórie