Založ si blog

Zákonodarcovia Slovenska, odstráňte diskrimnáciu v zákone!

Spoločne s manželom sme si nedávno prenajali rodinný dom. Keď sme však došli do poisťovne, odmietla nás táto poistiť s vysvetlením, že z dôvodu, že zákon SR prikazuje nájomcovi odovzdať jeden kľúč od bytu v zapečatenej obálke prenajímateľovi, by nemohla byť naplnená podmienka násilného prekonania prekážky vniknutia do domu. To znamená, že v prípade, že by nám niečo z domu zmizlo, alebo sa poškodilo a nebol by tu jasný znak vlámania, nič by nám nepreplatili, ani nás nijako inak neodškodnili. A túto skutočnosť mi potvrdili VŠETKY slovenské poisťovne.

Skrátka ak má do domu/ bytu prístup aj tretia osoba, ktorá sa rozhode zákony ignorovať a do svojej nehnuteľnosti vstúpiť kedy chce, aj bez vedomia nájomcu, nemá sa nájomca ako brániť a prípadný páchateľ by tak zostal nepotrestaný.

To je dôvod, prečo sa obraciam na vás – zákonodarcov, ktorí ste si až doteraz vôbec nevšímali praktickú nemožnosť plnenia zákonných povinností. Sledujte to spolu s o mnou:

1. Zákon o prenájme občanovi SR prikazuje dať 1 kľúč od nehnuteľnosti majiteľovi, i keď v zapečatenej obálke. A len pre prípad núdze, či ohrozenia života, má majiteľ nehnuteľnosti právo tento použiť,

2. Lenže tu začína DISKRIMINÁCIA NÁJOMCOV BYTOV A DOMOV, lebo poisťovne občanov, ktorí podmienku v 1.bode naplnia, doslova vylučuje zo zákonného poistenia majetku, čím ich práva na ochranu ich vlastného, či inými zvereného majetku, diskriminuje. Ale tu to nekončí, lež

3. pokračuje aj PORUŠENÍM ZÁKONA O OCHRANE SÚKROMIA: Zákon tak totiž umožňuje majiteľovi nehnuteľnosti doslova ľubovoľný a beztrestný prístup do domu nie len v prípade nebezpečenstva, či ohrozenia života, ale tento „pocit“, ktorý je u každého subjektívny, uplatniť ľubovoľne a u špekulantov je to živná pôda pre porušenie práv o ochrane súkromia nájomcu, ktorému takto odníma aj právo obrany pred prípadným súdom. Ani to však nie je všetko, lebo zákonodarcovia zákonmi, ktoré sa navzájom vylučujú spôsobujú aj ďalšie poškodenia práv a slobôd, aj plnenie si zákonných povinností a tu je ako:

4. Z dôvodu pandémie sú mnohí z nás nútení pracovať z domu. To so sebou prináša aj skutočnosť, že sa istá časť drahého/ firemného materiálu prenáša do súkromia bývania zamestnancov, a to si logicky vyžaduje ochranu spôsobom poistenia. Ale zákony o prenájme bytov a domov a zákon o povinnom poistení SR nám takto bráni aj v nej.

Preto vás, zákonodarcovia, vy, ktorí ste zvolení reprezentovať a spravovať krajinu, žiadam o urýchlené predloženie tejto skutočnosti na prerokovanie do vlády SR ako aj o OKAMŽITÚ ÚPRAVU ZÁKONA – VYHLÁSENIE možnosti neodovzdať kľúč od domu majiteľovi, bez ďalšieho právneho postihu. Veď uznajte sami: Ak zákon o prenájme hovorí jasne, že nájomca je povinný STARAŤ sa o nehnuteľnosť a zároveň majiteľovi umožňuje po dohode s nájomcom aj vstup do nehnuteľnosti, nie je žiaden majiteľ domu ani bytu v SR ničím ohrozený.

Možno ste si to nevšimli, množno ste to prehliadli, stane sa – chyby robíme všetci. Hanbou nie je ich naprávať, ale ich popierať. Nežiadam o zmenu celého zákona. Žiadam o malú úpravu zákona o prenájme bytov a domov, ktorým ODSTRÁNITE diskrimináciu nájomcov nehnuteľností v každom smere.

Preto vás všetkých, v mene všetkých nájomcov SR vyzývam na opätovné prerokovanie spomínaného zákona o prenajímaní – LEN ČASTI, ktorá teraz diskriminuje práva nájomcov na celej čiare, a konkrétnu pomoc dodatkom k zákonu, ktorý nám ochranu súkromia aj právo poistiť si vlastný majetok naozaj UMOŽNÍ.

Uvedomte si prosím, že zákonmi, ktoré si navzájom odporujú, nútite nájomcov na Slovensku porušovať minimálne jeden zo spomínaných zákonov. V prípade, že to nenapravíte, svedčite, že Slovensko nie je demokratická krajina, ale diktatúra.

Ďakujem veľmi pekne za všetkých, až doteraz diskrimnovaných občanov Slovenska.

Norimberský Kódex

11.07.2024

Sú prípady, kedy nám vláda či polícia hovorí, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Lenže čo v prípade, že autority krajiny porušia ZÁKONY, o ktorých VEDIA? Napríklad tento: NORIMBERSKÝ KÓDEX 1. DOBROVOĽNÝ SÚHLAS JE NEVYHNUTNÝ 2. VÝSLEDKY MUSIA BYŤ PRE VÄČŠIE DOBRO SPOLOČNOSTI 3. EXPERIMENTY NA ĽUDOCH BY MALI BYŤ ZALOŽENÉ NA PREDCHÁDZAJÚCICH EXPERIMENTÁCIÁCH [...]

Zatykače na Gatesa

10.07.2024

SKVELÁ SPRÁVA! Twitter X dnes zverejnil FANTASTICKÚ SPRÁVU – viď TU Hovorí sa v nej: Bill Gates je po celom svete obvinený z pandemického podvodu a vraždy z vakcín. India má proti nemu dva prípady vrážd očkovaním. V talianskom parlamente je obvinený z vyľudňovania a označovaný za zločinca. V USA je obvinený z hromadného zabitia z nedbanlivosti. Dôkazy tiež [...]

Od rozkošu še psi bešňa

29.06.2024

Ak sa dnes sčítaný a uvedomelý človek pozrie na vývoj proroctiev a porovná ju s degenerácipou a degradáciou vo vyhláseniach vodcov oných bludných konštalácií hviezd, ktorí sú samozvanou elitoum nechcenou a nevolenou, ale vnucujúcou sa všetkým, nemôže nevidieť, že čo sa deje je doslova zjavením porekadla našich starých mám: „od rozkošu še psi bešňa.“ [...]

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 21:09

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 159743x
Priemerná čítanosť článkov: 2420x

Autor blogu

Kategórie