Založ si blog

Zákonodarcovia Slovenska, odstráňte diskrimnáciu v zákone!

Spoločne s manželom sme si nedávno prenajali rodinný dom. Keď sme však došli do poisťovne, odmietla nás táto poistiť s vysvetlením, že z dôvodu, že zákon SR prikazuje nájomcovi odovzdať jeden kľúč od bytu v zapečatenej obálke prenajímateľovi, by nemohla byť naplnená podmienka násilného prekonania prekážky vniknutia do domu. To znamená, že v prípade, že by nám niečo z domu zmizlo, alebo sa poškodilo a nebol by tu jasný znak vlámania, nič by nám nepreplatili, ani nás nijako inak neodškodnili. A túto skutočnosť mi potvrdili VŠETKY slovenské poisťovne.

Skrátka ak má do domu/ bytu prístup aj tretia osoba, ktorá sa rozhode zákony ignorovať a do svojej nehnuteľnosti vstúpiť kedy chce, aj bez vedomia nájomcu, nemá sa nájomca ako brániť a prípadný páchateľ by tak zostal nepotrestaný.

To je dôvod, prečo sa obraciam na vás – zákonodarcov, ktorí ste si až doteraz vôbec nevšímali praktickú nemožnosť plnenia zákonných povinností. Sledujte to spolu s o mnou:

1. Zákon o prenájme občanovi SR prikazuje dať 1 kľúč od nehnuteľnosti majiteľovi, i keď v zapečatenej obálke. A len pre prípad núdze, či ohrozenia života, má majiteľ nehnuteľnosti právo tento použiť,

2. Lenže tu začína DISKRIMINÁCIA NÁJOMCOV BYTOV A DOMOV, lebo poisťovne občanov, ktorí podmienku v 1.bode naplnia, doslova vylučuje zo zákonného poistenia majetku, čím ich práva na ochranu ich vlastného, či inými zvereného majetku, diskriminuje. Ale tu to nekončí, lež

3. pokračuje aj PORUŠENÍM ZÁKONA O OCHRANE SÚKROMIA: Zákon tak totiž umožňuje majiteľovi nehnuteľnosti doslova ľubovoľný a beztrestný prístup do domu nie len v prípade nebezpečenstva, či ohrozenia života, ale tento „pocit“, ktorý je u každého subjektívny, uplatniť ľubovoľne a u špekulantov je to živná pôda pre porušenie práv o ochrane súkromia nájomcu, ktorému takto odníma aj právo obrany pred prípadným súdom. Ani to však nie je všetko, lebo zákonodarcovia zákonmi, ktoré sa navzájom vylučujú spôsobujú aj ďalšie poškodenia práv a slobôd, aj plnenie si zákonných povinností a tu je ako:

4. Z dôvodu pandémie sú mnohí z nás nútení pracovať z domu. To so sebou prináša aj skutočnosť, že sa istá časť drahého/ firemného materiálu prenáša do súkromia bývania zamestnancov, a to si logicky vyžaduje ochranu spôsobom poistenia. Ale zákony o prenájme bytov a domov a zákon o povinnom poistení SR nám takto bráni aj v nej.

Preto vás, zákonodarcovia, vy, ktorí ste zvolení reprezentovať a spravovať krajinu, žiadam o urýchlené predloženie tejto skutočnosti na prerokovanie do vlády SR ako aj o OKAMŽITÚ ÚPRAVU ZÁKONA – VYHLÁSENIE možnosti neodovzdať kľúč od domu majiteľovi, bez ďalšieho právneho postihu. Veď uznajte sami: Ak zákon o prenájme hovorí jasne, že nájomca je povinný STARAŤ sa o nehnuteľnosť a zároveň majiteľovi umožňuje po dohode s nájomcom aj vstup do nehnuteľnosti, nie je žiaden majiteľ domu ani bytu v SR ničím ohrozený.

Možno ste si to nevšimli, množno ste to prehliadli, stane sa – chyby robíme všetci. Hanbou nie je ich naprávať, ale ich popierať. Nežiadam o zmenu celého zákona. Žiadam o malú úpravu zákona o prenájme bytov a domov, ktorým ODSTRÁNITE diskrimináciu nájomcov nehnuteľností v každom smere.

Preto vás všetkých, v mene všetkých nájomcov SR vyzývam na opätovné prerokovanie spomínaného zákona o prenajímaní – LEN ČASTI, ktorá teraz diskriminuje práva nájomcov na celej čiare, a konkrétnu pomoc dodatkom k zákonu, ktorý nám ochranu súkromia aj právo poistiť si vlastný majetok naozaj UMOŽNÍ.

Uvedomte si prosím, že zákonmi, ktoré si navzájom odporujú, nútite nájomcov na Slovensku porušovať minimálne jeden zo spomínaných zákonov. V prípade, že to nenapravíte, svedčite, že Slovensko nie je demokratická krajina, ale diktatúra.

Ďakujem veľmi pekne za všetkých, až doteraz diskrimnovaných občanov Slovenska.

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

Francúzsko

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29

Francúzska vláda v pondelok prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Rusko Čína prezident návšteva

Si prišiel k Putinovi. Ako veľký brat

20.03.2023 18:17

Si Ťin-pching pricestoval do Moskvy len tri dni potom, čo Haag vydal na Vladimira Putina zatykač pre podozrenie zo spáchania vojnového zločinu.

Nadežda Babiaková, Ján Budaj, Banská Štiavnica

Nie všetky objekty v Banskej Štiavnici boli poistené. Budaj požičal budovu žiakom z umeleckej školy

20.03.2023 17:51

Po víkendovom požiari v Banskej Štiavnici sú poškodené viaceré objekty. Bez strechy nad hlavou zostali aj deti zo základnej umeleckej školy, ktorá sídlila v historickom centre.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 95781x
Priemerná čítanosť článkov: 2737x

Autor blogu

Kategórie