Založ si blog

Balzacovo Slovensko

Mnohí iste poznajú román Honoré de Balsaca „Lesk a bieda kurtizán“. Je pohľadom na ľudské osudy, ale tie sa od čias francúzskych salónov naozaj nezmenili. Škoda len, že moju nedávnu, krátku návštevu Slovenska v čase corona – obmedzení, nemôžem považovať za iné, než doslovnú exkurziu Balsacovým románom v praxi.

Počas tých pár dní som mala možnosť počúvať správy v lokálnych médiách, aj vidieť realitu každodenného života obyvateľov mojej drahej vlasti. A tieto dve veci sa od reality v časoch Adama a Lota a ani Balsaca naozaj ani trocha nelíšili: krik predstavených a chaos, ktorý ním vytvárajú, je aj tu o to väčší, čím väčšia je ich korupcia. Korupciou nemám na mysli peniaze, ale zapredanosť ich zmýšľania a svedomia inému politickému vládcovi a jeho systému vlády.

A keďže skrze ústavu EU Slovensku vládne EU a túžba EU pohlavárov po spoločnom európskom diktátorovi, inak povedané: keďže Slovensku v skutočnosti nevládne prezidentka, ani tzv.slovenská vláda – oni sú len tým, čo Belgicko nazýva „poppenkast“, t.j.bábkové divadlo, ktorým sa obyvateľom zastiera pravda, ktorou je fakt, že celej EU vládne Nemecko.

Po návrate do Belgicka, kde dočasne žijem a nie z dôvodu zamestnania, ani finančných výhod, som bola zasa administrátormi tunajšieho „bábkového divadla“, ktoré nerozlišuje Slovinsko od Slovenska, vyzvaná na test a karanténu, hoci som prišla z oranžovej zóny do červenej – teda do horšej.

Logicky som preto zavolala na ambasádu a ich odpoveď je dôvod tohto svedectva o Balzacovom Slovensku. Povedali mi, že „Slovenská ambasáda registruje množstvo podobných sťažností, ale nie je schopná ich riešiť, lebo aj samotní členovia MZV v Bruseli majú podobný problém.“ To, čo tu čítaš nie je malá vec: Slovenská ambasáda totiž takto potvrdila, že nie je schopná chrániť obyvateľov Slovenska v Belgicku. Toto by sa občanovi USA v EU stať nemohlo. Spôsob a rýchlosť orla, akou si USA chránia svojich obyvateľov a nielen pracovníkov štátneho aparátu, je naozaj na zamyslenie pre celú EU.

Ja viem, cieľom EU nie je blaho jej obyvateľov, iba prosperita jej korporátnych nadnárodných spoločností. Pre EU a jej pohlavárov sú dôležité „peňeži, ňe ľudze,“ akoby sme povedali u nás, na Šariši.

Naozaj sa nedá nevidieť, že zatiaľčo nie všetko, čo je na letisku je lietadlom, tak nie všetko, čo sedí v parlamente štátnej vlády je vlastencom.

Honoré de Balsac mal pravdu: kurtizán je oveľa viac mimo salónov, než v nich.

Vitajte v Socializme

20.07.2021

Dnes ráno mi jedna dobrá duša napísala toto: „Ja som zas zistil, že o firme si ktokoľvek môže zistiť koľko som zarobil, minul, atď. Vyslovene čísla do haliera presne, že štát tieto informácie predáva firmám, ktoré si za to pýtajú tiež zaplatiť.“ Všimol si tu vôbec niekto ako štáty sveta šliapu po občianskych právach a slobodách, zatiaľčo nám [...]

Ak čítaš len pokladničné bločky. . . .

20.07.2021

Každý sa dnes vyhovára, že nemá čas atď. ale nie je to pravda, lebo na čo ho mať chceme, na to si aj spravíme. Potom by sa človek dozvedel viac aj o tom, PREČO sa dnes v našom svete deje, čo sa deje. Ale nie je to nič nové, lebo tí, čo to naplánovali, to obyvateľstvu zeme zako svoj plán vyvražďovania obyvateľstva planéty odkázali uz v r.1981 – tu je úryvok z ich [...]

Pomóóóóóóóc!

19.07.2021

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému. Ale problémy dnes [...]

búrka, počasie, blesky

SHMÚ varuje pred silnými búrkami i prívalovou povodňou

25.07.2021 21:35

Druhý stupeň výstrah pred povodňou platí pre okres Trnava.

belgicko voda záplavy povodeň

V dôsledku búrok a dažďov zaplavilo londýnske ulice, autá uviazli na cestách

25.07.2021 19:47

V niektorých oblastiach môže spadnúť do desať centimetrov zrážok, čiže takmer dvakrát toľko, ako je mesačný priemer na júl.

Mária Kolíková

Kolíková: V novele o COVID preukazoch ústavnoprávny problém nevidím

25.07.2021 18:03

Novela je podľa jej slov kľúčová pre ochranu verejného zdravia pri boji s pandémiou koronavírusu.

Rusko námorníctvo prehliadka Putin

Putin: Ruské námorníctvo má všetko potrebné na obranu krajiny

25.07.2021 17:42

Rusko svojimi loďami operuje prakticky vo všetkých oblastiach svetového oceánu, uviedol Putin.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 55468x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Autor blogu

Kategórie