Založ si blog

Larvy bravčovej pásomnice nájdené v mozgu troch belgických školákov

Všade sa dnes promovuje jesť larvy a insekty. Nemali by sme sa s tým však vôbec ponáhľať a už vôbec nie v našich končinách. V Belgicku totiž objavili nákazu pásomnicou bravčovou našli u troch žiakov základnej školy v meste Lier. Je to zriedkavé: červ sa už v Európe bežne nevyskytuje. Nie je dôvod na paniku, ale škola vyzýva rodičov, aby boli ostražití.

Pochopí konečne človek posledných čias, prečo je KOSHER strava a tým nemám na mysli zákaz jesť bravčové mäso, ale skutočnú čistotu produkcie, distribúcie aj konzumpcie mäsa, taká dôležitá? Prečo je naozaj ŽIVOTNE dôležitá?

Koncom minulého školského roka našli v mozgoch troch žiakov základnej školy v Lier larvy pásomnice bravčovej, pričom všetci traja sa medzičasom zotavili. Viď pôvodný článok TU. Oddelenie starostlivosti flámskej vlády bolo kontaktované Univerzitnou nemocnicou v Antverpách koncom júna, hovorí hovorca Joris Moonens. Jediné spojenie medzi deťmi je, že chodia do rovnakej školy, nie sú v rovnakej triede.

Riziko ďalších infekcií je malé: iba nosič červa môže infikovať niekoho iného. Samotné deti to teda nemôžu preniesť. Prenášajú len larvu, nie samotného červa. Sú to larvy, ktoré spôsobujú sťažnosti.

Ale môžu tam chodiť aj iné deti, ktorých príznaky ešte nie sú viditeľné. Sťažnosti na infekciu sú bolesti hlavy, únava, znížené videnie, epileptické záchvaty, nevoľnosť a vracanie. Základná škola Het Molentje v Lier preto vyzýva rodičov, aby boli ostražití. „Toto je preventívne opatrenie, takže rodičia sú ostražití,“ hovorí Moonens.

KONTAMINOVANÉ BRAVČOVÉ

Parazit je v západných krajinách vzácny kvôli bezpečnosti potravín a kontrolám osobnej hygieny. Stále pôsobí v subsaharskej Afrike a niektorých krajinách Južnej Ameriky a juhovýchodnej Ázie. „Je to bezprecedentné, že sme to našli tu,“ hovorí Moonens. Takže niekde musí existovať prepojenie s inými krajinami, uzatvára.

Takže sme pri dovoze mäsa a neprekvapilo by ma, kedy sa takéto správy rozmnožili natľoko, aby sa uzákonila ona C40 agenda primátorov niekoľkých miest sveta, ktorí zakázali mäso aj mliečne výrobky na pzemí miest, ktoré im NEPATRIA.

Bravčovú pásomnicu zvyčajne dostanete kontaminovaným bravčovým mäsom (a niekedy aj zjedením neumytej zeleniny). Parazita môže prenášať len ten, kto má medzi členmi pásomnicu. Červ vydáva vajíčka, ktoré sa stávajú larvami a ktoré končia v stolici. Tie potom môžu v prípade zlej hygieny skončiť na tanieri niekoho iného – doslova. Samotný červ nie je taký nebezpečný, ale larvy sú: môžu spôsobiť epileptické záchvaty.

HĽADAŤ DOPRAVCU

Oddelenie starostlivosti sa teraz snaží zistiť, kto je nosičom pásomnice bravčovej. Učiteľom a pomocnému personálu boli v lete odobraté vzorky stolice. Zatiaľ to neprinieslo žiadne výsledky.

Teraz sa rozbieha anketa, v ktorej sa rodičov žiakov pýtajú na cestovateľskú históriu, najmä ak išli do vzdialených krajín. Ale parazit už mohol zomrieť, infekcia sa mohla stať už dávno. „Pred tromi rokmi nie je výnimkou. To sťažuje vystopovanie nosiča,“ vysvetľuje Moonens.

Oddelenie dúfa, že bude vedieť viac do konca tohto mesiaca, no berie do úvahy, že sa možno nikdy nedozvie, kde sa deti nakazili.

Boh žehnaj každému producentovi a farmáovi Slovenska a Slovákov, aby kupovali LOKÁLNE produkty a podporovali tak svojich rodákov a rozhovj národnej ekonimiky.

Áno, som za SLOVENSKO NAJPRV a BEZ AGENDY C40 – viď môj predošlý blog.

Tak bude aj v prípade, že sa nejaký problém vyskytne oveľa jednoduchšie skontorlovať chov a predísť problémom do budúcna.

Krajinu robí bohatou JEJ MÚDRY a ROZMUNMÝ NÁROD, nie jej bezbožná vláda, ani politici, ani lobysti, a už vobec nie peniaze, či sebeckí cudzinci zvonka.

Hlavný exorcista má varovanie pre každého katolíka, ktorý má ruženec

25.05.2024

Lož má naozaj krátke nohy. A tak ako z USA počuť varovanie o dekádach utajovanom výskume a inteligencii s entitami za tzv. UAP alebo UFO, tak aj Katolícka Cirkev postupne zjavuje podvod za podvodom. Mariánska devócia totiž nie je učením Písma, len ľudovou tradíciou. Rovnakou, akú vyčítal Ježiš Farizejom a Zákonníkom svojej doby, keď im klamanie Božieho ľudu vyčítal, [...]

Šéf WHO môže čeliť obvineniu z genocídy

20.05.2024

Jim Ferguson dnes na X (Twitter) uverejnil správu, že najvyšší predstaviteľ WHO – áno, a prepytujem Svetovej Zdravotníckej Organizácie – a bývalý terorista Dr. Tedros, ktorý nie je doktorom medicíny, ale je bývalým členom Frontu za oslobodenie národa Tigray – vysoko fialovej teroristickej organizácie a na zakázanom zozname zakázaných teroristických organizácií v USA, [...]

Čas Piatej Poľnice JE TU

15.05.2024

Napriek tomu, čo si kto myslí o Biblii a proroctvách posledných čias, Boh je verný a proroctvá Písma sa spĺňajú jedno za druhým. A pravdou je, že pred pár dňami ľudstvo naozaj vstúpilo do času naplnenia proroctva piatej poľnice Zjavenia. Detaily si môže v Písme vyhľadať každý, kto verí. Dôkazom, že sa naozaj deje, čo proroctvo hovorí je aj fakt, že sa o zjaveniach [...]

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Šéfka Rooseveltky: Po prepustení z nemocnice pôjde premiér do domáceho ošetrenia, také je jeho prianie

30.05.2024 10:22

Zdravotný stav Roberta Fica je stabilizovaný a vyvíja sa podľa očakávaní celého tímu odborníkov.

Mexico Elections

Jediný muž vo voľbách je len do počtu. Bude mať katolícke Mexiko židovskú prezidentku?

30.05.2024 10:00

Claudia Sheinbaumová sa asi stane historicky prvou ženou, ktorá sa postaví na čelo Mexika. Prezidentské voľby sa uskutočnia túto nedeľu.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

Inšpekcia navrhuje obžalovať siedmich čurillovcov. Kubina: V normálnej krajine by ani obvinenie nebolo nikdy vznesené

30.05.2024 09:53, aktualizované: 11:04

Spis už vyšetrovateľ odovzdal do rúk dozor vykonávajúcemu prokurátorovi.

APTOPIX Israel Palestinians

Od izraelskej ofenzívy v Rafahu, výrazne klesli dodávky humanitárnej pomoci do Gazy, varuje OSN

30.05.2024 09:47

Pred začiatkom tejto operácie od 1. apríla do 6. mája prichádzalo do palestínskej enklávy v priemere 176 kamiónov s humanitárnou pomocou denne.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 149390x
Priemerná čítanosť článkov: 2532x

Autor blogu

Kategórie