Založ si blog

Ecce homo

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy.

Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal.

Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho.

Hoci to ani nezamýšľali, ani to nepredvídali, skutky bratov viedli k tomu, že Jozef sa nakoniec dostal k moci a prežila celá Jakubova rodina. Jozefova skúsenosť živo ukazuje, že či si to uvedomujeme alebo nie, všetko, čo sa nám deje, riadi Boh v náš prospech. Nie v prospech zloduchov, ale náš.

Preto je hlúpe a neproduktívne hnevať sa na tých, ktorí sa zdajú, že nám ubližujú.

Tlak nás vždy posúva vpred, nie vzad! Ale na nás je pýtať sa Boha a skúmať, ako nám celá vec slúži pre naše dobro. Hoci ľudia, ktorí nám na prvý pohľad robia zle, hoci je možné, že sa na nás dopúšťajú zločinov a bezpochýb sú za svoje skutky vinní, nemôžu nám urobiť nič,

  1. o čom by Boh nevedel,
  2. čo by On sám nepredvídal,
  3. alebo čo by Boh nedovolil (nie chcel, ale znáša to rovnako, ako my znášame smrad zo žumpy).

Ale my nesmieme zabúdať, že Boh nám s každou skúškou už poslal schopnosť zlu odolať a skúškou nie iba prejsť, ale vyrásť v nej; stať sa duchovne aj ľudsky zrelším, silnejším, schopnejším.

Preto a skôr by sme sa mali od Jozefa učiť. On odplácal bratom zlo láskavosťou a naďalej ich miloval, napriek ich nenávisti voči nemu.

Ak sa ničím a nikým nedáme poštvať k zlobe nenávisti, rozdelenia a vzájomného udávania sa, Boh za nás tento boj o lásku v nás a medzi nami dokončí pre naše dobro. Veď to nie voľby, ale Zvrchovaný, Všemohúci a Jediný Vládca stvorenia – Ježiš dosadzuje aj zosadzuje kráľov a vladárov na zemi:

Dan 4,17: …Najvyšší vládne v kráľovstve človeka a dá ho komukoľvek On chce, aj najpodlejšieho z ľudí nad neho postaví.

ECCE HOMO.

Hnevá ťa, že nás predali? Tak stráž svoju dušu veľmi a nestaň sa ako oni: nepredaj svoju dušu tej istej márnosti. Ak naša Spravodlivosť nepresiahne spravodlivosť Zákonníkov a Farizejov našej doby, potom do Božieho Kráľovstva, ktoré sa deň čo deň stále viac približuje, určite nevstúpime.

Nestrať pre chvíľkové potešenie v reštaurácii, či obchode svoju ľudskosť.

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

NEURNBERG 2. 0 v DOHĽADE

22.11.2021

Pripravujú sa stovky súdnych procesov s príznačným názvom NEURNBERG 2.0, a to pre žaloby obetí genetického pokusu, ohavne nazvaného „vakcinácia“, medzi ktorými sú aj stovky detí. Dr.Reiner Fuellmich má dôkazy a expertízy vyše stovky svetových vedcov. Tvrdí, že zatiaľ štáty žiaden príkaz na plošnú, celoštátnu tzv. „vakcináciu“ vydať nemôžu [...]

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Rusko Čína prezident návšteva

Si prišiel k Putinovi. Ako veľký brat

20.03.2023 18:17

Si Ťin-pching pricestoval do Moskvy len tri dni potom, čo Haag vydal na Vladimira Putina zatykač pre podozrenie zo spáchania vojnového zločinu.

Nadežda Babiaková, Ján Budaj, Banská Štiavnica

Nie všetky objekty v Banskej Štiavnici boli poistené. Budaj požičal budovu žiakom z umeleckej školy

20.03.2023 17:51

Po víkendovom požiari v Banskej Štiavnici sú poškodené viaceré objekty. Bez strechy nad hlavou zostali aj deti zo základnej umeleckej školy, ktorá sídlila v historickom centre.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 95784x
Priemerná čítanosť článkov: 2737x

Autor blogu

Kategórie