Založ si blog

Ecce homo

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy.

Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal.

Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho.

Hoci to ani nezamýšľali, ani to nepredvídali, skutky bratov viedli k tomu, že Jozef sa nakoniec dostal k moci a prežila celá Jakubova rodina. Jozefova skúsenosť živo ukazuje, že či si to uvedomujeme alebo nie, všetko, čo sa nám deje, riadi Boh v náš prospech. Nie v prospech zloduchov, ale náš.

Preto je hlúpe a neproduktívne hnevať sa na tých, ktorí sa zdajú, že nám ubližujú.

Tlak nás vždy posúva vpred, nie vzad! Ale na nás je pýtať sa Boha a skúmať, ako nám celá vec slúži pre naše dobro. Hoci ľudia, ktorí nám na prvý pohľad robia zle, hoci je možné, že sa na nás dopúšťajú zločinov a bezpochýb sú za svoje skutky vinní, nemôžu nám urobiť nič,

  1. o čom by Boh nevedel,
  2. čo by On sám nepredvídal,
  3. alebo čo by Boh nedovolil (nie chcel, ale znáša to rovnako, ako my znášame smrad zo žumpy).

Ale my nesmieme zabúdať, že Boh nám s každou skúškou už poslal schopnosť zlu odolať a skúškou nie iba prejsť, ale vyrásť v nej; stať sa duchovne aj ľudsky zrelším, silnejším, schopnejším.

Preto a skôr by sme sa mali od Jozefa učiť. On odplácal bratom zlo láskavosťou a naďalej ich miloval, napriek ich nenávisti voči nemu.

Ak sa ničím a nikým nedáme poštvať k zlobe nenávisti, rozdelenia a vzájomného udávania sa, Boh za nás tento boj o lásku v nás a medzi nami dokončí pre naše dobro. Veď to nie voľby, ale Zvrchovaný, Všemohúci a Jediný Vládca stvorenia – Ježiš dosadzuje aj zosadzuje kráľov a vladárov na zemi:

Dan 4,17: …Najvyšší vládne v kráľovstve človeka a dá ho komukoľvek On chce, aj najpodlejšieho z ľudí nad neho postaví.

ECCE HOMO.

Hnevá ťa, že nás predali? Tak stráž svoju dušu veľmi a nestaň sa ako oni: nepredaj svoju dušu tej istej márnosti. Ak naša Spravodlivosť nepresiahne spravodlivosť Zákonníkov a Farizejov našej doby, potom do Božieho Kráľovstva, ktoré sa deň čo deň stále viac približuje, určite nevstúpime.

Nestrať pre chvíľkové potešenie v reštaurácii, či obchode svoju ľudskosť.

NEURNBERG 2. 0 v DOHĽADE

22.11.2021

Pripravujú sa stovky súdnych procesov s príznačným názvom NEURNBERG 2.0, a to pre žaloby obetí genetického pokusu, ohavne nazvaného „vakcinácia“, medzi ktorými sú aj stovky detí. Dr.Reiner Fuellmich má dôkazy a expertízy vyše stovky svetových vedcov. Tvrdí, že zatiaľ štáty žiaden príkaz na plošnú, celoštátnu tzv. „vakcináciu“ vydať nemôžu [...]

Čo ti v telke nepovedia

16.11.2021

Žijeme posledné časy a z každej strany sa na nás rútia záplavy, priam povodne rozličnej a ver mi, bezmocnej negativity. Áno, negativita je tu bezmocná a zbytočná, lebo Boh nás aj na čas pandémie pripravoval. Lenže my, namyslení ľudia posledných čias, sme si Jeho prípravu nechceli všímať. A napriek tomu, Boh nám zjavuje všetko, čo sa dnes skutočne deje – celý [...]

EU už nie je demokraciou. Stala sa Tyraniou

09.11.2021

V linku je video – osobné svedectvo dvoch poslancov EU: za Rumunsko a Chorvátsko, ktorí svedčia, že im bol odmietnutý prístup do práce – rozumej budovy EU parlamentu v Bruseli len preto, že nie sú zaočkovaní a nemajú tzv.zelené pasy. Nepomohla im ani poslanecká imunita, ani odvolanie sa na stále platné zákony EU ústavy. Kto číta, nech pochopí. Obaja svedčia: [...]

Joe Biden o kontrole zbraní

Väčšina Američanov nechce, aby Biden znovu kandidoval za prezidenta

04.07.2022 21:59

Viac ako 70 percent Američanov si neželá, aby sa prezident Joe Biden v najbližších voľbách uchádzal o znovuzvolenie, vyplýva z prieskumu.

streľba, Chicago, Deň nezávislosti

Po streľbe na oslavách Dňa nezávislosti v Chicagu je šesť mŕtvych

04.07.2022 20:17, aktualizované: 20:51

Po streľbe v sprievode k oslavám Dňa nezávislosti od predmestia Chicaga zostalo najmenej šesť mŕtvych a 24 zranených.

Pápež František

Pápež sa nechystá odstúpiť. Rád by šiel najskôr do Moskvy, potom do Kyjeva

04.07.2022 18:28

Pápež František vylúčil, že by sa v blízkej dobe chystal rezignovať. Pripadá to do úvahy len vtedy, keby pre zdravie nedokázal riadiť cirkev.

medveď, zoo

Medveď behá aj v okolí Vrábľov, od železnice k vinohradom

04.07.2022 17:22

Mesto Vráble v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa hnedého v blízkosti mesta.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 78664x
Priemerná čítanosť článkov: 2384x

Autor blogu

Kategórie