Založ si blog

Izrael sa pripravuje na útok na iránske jadrové zariadenia

Izraelský minister obrany Benny Gantz uviedol, že Izrael aktualizoval svoj cieľový zoznam a pripravuje sa na útok na iránske jadrové zariadenia, ak svet (rozumej OSN) nebude konať tak, aby zastavil iránsky jadrový rozvoj. Izrael našiel v Iráne množstvo cieľov, ktoré by v prípade útoku spomalili jeho jadrový rozvoj. „Ak ich svet zastaví skôr, je to veľmi dobré,“ uviedol Gantz. „Ak nie, musíme stáť nezávisle a musíme sa brániť sami.“

Izrael sa pripravuje na nezávislé akcie proti Iránu a aktualizuje plány vojenských útokov na iránske jadrové zariadenia, uviedol minister obrany Benny Gantz. Poznamenal, že v rámci iránskeho jadrového programu bolo identifikovaných veľa cieľov a že izraelské obranné sily sú schopné spôsobiť útoky na poškodenie rozvoja programu.

„Ak ich svet zastaví skôr, je to veľmi dobré, ale ak nie, musíme stáť nezávisle a musíme sa brániť sami,“ uviedol Gantz vo štvrtok v televíznom rozhovore pre Fox News. Izrael podniká nálety proti jadrovým programom Iraku v roku 1981 a Sýrie v roku 2007 a operuje na základe doktríny, v ktorej trvá na tom, že žiaden nepriateľský sused nesmie získať jadrové zbrane.

Gantz v rozhovore stručne zobrazil mapu, ktorá podľa neho naznačuje polohu rakiet v blízkosti civilných oblastí pozdĺž izraelských hraníc, ktoré vlastní libanonská militantná skupina Hizballáh, iránsky spojenec. „Toto je cieľová mapa. Každá z nich bola skontrolovaná legálne, operatívne, inteligentne a sme pripravení bojovať,“ uviedol. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tiež uviedol, že Izrael bude v prípade potreby pracovať nezávisle na tom, aby zabránil vzniku jadrových zbraní v rukách Iránu výmenou za oslobodenie Iránu od ekonomických sankcií.

„Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som zabránil Iránu v získavaní jadrových zbraní, a zatiaľ sme boli úspešní,“ uviedol vo štvrtok Netanjahu.

Gantzov rozhovor prichádza v čase, keď sa USA snažia znovu vstúpiť do spoločného komplexného akčného plánu z roku 2015, čo je zmluva, ktorou sa spomaľuje pokrok Iránu v oblasti jadrových zbraní. Pôvodný článok si môžeš prečítať TU.

USA pod vedením bývalého prezidenta Donalda Trumpa od zmluvy v roku 2018 vystúpili a vo štvrtok iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Javad Zarif zopakoval, že o dohode nebude znovu rokovať. Je toto dôvod, prečo 17 konvojov USA prechádza na tzv.cvičenie do oblasti Čierneho mora? Proroctvo hovorí, že USA bude chrániť Izrael až do konca – až do druhého príchodu Ježiša Krista na zem. Boh žehnaj USA a Boh žehnaj Izrael a všetkých nás.

Ľudstvo je na konci proroctva 5.poľnice. Kto pozná proroctvá pre naše časy vie, že toto vyústi do prorokovanej jadrovej vojny, ktorú Biblia opisuje ako trúbenie 6.poľnice. A táto jadrová vojna je len prvou z dvoch, ktoré nás neminú. Je čas sa pripraviť. Ak nevieš ako, odporúčam ti kurz Spása a Pochopenie Konca Čias na Hlase z Púšte.

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 94736x
Priemerná čítanosť článkov: 2707x

Autor blogu

Kategórie