Založ si blog

Izrael sa pripravuje na útok na iránske jadrové zariadenia

Izraelský minister obrany Benny Gantz uviedol, že Izrael aktualizoval svoj cieľový zoznam a pripravuje sa na útok na iránske jadrové zariadenia, ak svet (rozumej OSN) nebude konať tak, aby zastavil iránsky jadrový rozvoj. Izrael našiel v Iráne množstvo cieľov, ktoré by v prípade útoku spomalili jeho jadrový rozvoj. „Ak ich svet zastaví skôr, je to veľmi dobré,“ uviedol Gantz. „Ak nie, musíme stáť nezávisle a musíme sa brániť sami.“

Izrael sa pripravuje na nezávislé akcie proti Iránu a aktualizuje plány vojenských útokov na iránske jadrové zariadenia, uviedol minister obrany Benny Gantz. Poznamenal, že v rámci iránskeho jadrového programu bolo identifikovaných veľa cieľov a že izraelské obranné sily sú schopné spôsobiť útoky na poškodenie rozvoja programu.

„Ak ich svet zastaví skôr, je to veľmi dobré, ale ak nie, musíme stáť nezávisle a musíme sa brániť sami,“ uviedol Gantz vo štvrtok v televíznom rozhovore pre Fox News. Izrael podniká nálety proti jadrovým programom Iraku v roku 1981 a Sýrie v roku 2007 a operuje na základe doktríny, v ktorej trvá na tom, že žiaden nepriateľský sused nesmie získať jadrové zbrane.

Gantz v rozhovore stručne zobrazil mapu, ktorá podľa neho naznačuje polohu rakiet v blízkosti civilných oblastí pozdĺž izraelských hraníc, ktoré vlastní libanonská militantná skupina Hizballáh, iránsky spojenec. „Toto je cieľová mapa. Každá z nich bola skontrolovaná legálne, operatívne, inteligentne a sme pripravení bojovať,“ uviedol. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tiež uviedol, že Izrael bude v prípade potreby pracovať nezávisle na tom, aby zabránil vzniku jadrových zbraní v rukách Iránu výmenou za oslobodenie Iránu od ekonomických sankcií.

„Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som zabránil Iránu v získavaní jadrových zbraní, a zatiaľ sme boli úspešní,“ uviedol vo štvrtok Netanjahu.

Gantzov rozhovor prichádza v čase, keď sa USA snažia znovu vstúpiť do spoločného komplexného akčného plánu z roku 2015, čo je zmluva, ktorou sa spomaľuje pokrok Iránu v oblasti jadrových zbraní. Pôvodný článok si môžeš prečítať TU.

USA pod vedením bývalého prezidenta Donalda Trumpa od zmluvy v roku 2018 vystúpili a vo štvrtok iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Javad Zarif zopakoval, že o dohode nebude znovu rokovať. Je toto dôvod, prečo 17 konvojov USA prechádza na tzv.cvičenie do oblasti Čierneho mora? Proroctvo hovorí, že USA bude chrániť Izrael až do konca – až do druhého príchodu Ježiša Krista na zem. Boh žehnaj USA a Boh žehnaj Izrael a všetkých nás.

Ľudstvo je na konci proroctva 5.poľnice. Kto pozná proroctvá pre naše časy vie, že toto vyústi do prorokovanej jadrovej vojny, ktorú Biblia opisuje ako trúbenie 6.poľnice. A táto jadrová vojna je len prvou z dvoch, ktoré nás neminú. Je čas sa pripraviť. Ak nevieš ako, odporúčam ti kurz Spása a Pochopenie Konca Čias na Hlase z Púšte.

Šéf WHO môže čeliť obvineniu z genocídy

20.05.2024

Jim Ferguson dnes na X (Twitter) uverejnil správu, že najvyšší predstaviteľ WHO – áno, a prepytujem Svetovej Zdravotníckej Organizácie – a bývalý terorista Dr. Tedros, ktorý nie je doktorom medicíny, ale je bývalým členom Frontu za oslobodenie národa Tigray – vysoko fialovej teroristickej organizácie a na zakázanom zozname zakázaných teroristických organizácií v USA, [...]

Čas Piatej Poľnice JE TU

15.05.2024

Napriek tomu, čo si kto myslí o Biblii a proroctvách posledných čias, Boh je verný a proroctvá Písma sa spĺňajú jedno za druhým. A pravdou je, že pred pár dňami ľudstvo naozaj vstúpilo do času naplnenia proroctva piatej poľnice Zjavenia. Detaily si môže v Písme vyhľadať každý, kto verí. Dôkazom, že sa naozaj deje, čo proroctvo hovorí je aj fakt, že sa o zjaveniach [...]

Depopulačná Agenda

12.05.2024

Drahí rodáci. Až sa do médií znova dostane správa o ďalšej pandémii, nenechajte sa rozdeliť očkovaním, ktoré dokázalo, že ide o biologickú zbraň agendy tých, ktorí usilujú o depopuláciu planéty. Preklad textu z obrázku: Tu z knihy Bilderberger Jacques Attalli z roku 1981 je príklad zmýšľania elity: „Budúcnosť bude o hľadaní spôsobu, ako znížiť [...]

Voľby 2024

Prvý prieskum po atentáte na premiéra: Parlamentné aj eurovoľby by vyhral Smer

23.05.2024 10:15

Podľa prieskumu by v oboch hlasovaniach pohorela koaličná SNS.

Šamarin

V korupčnej sieti ruskej armády uviazol ďalší generál, na dva mesiace ide do väzby

23.05.2024 10:11

Ak súd uzná Vadima Šamarina za vinného, hrozí mu 15 rokov väzenia.

fico para gašpar chata odpočúvanie

Bodka za kauzou odpočúvania na poľovníckej chate. Inšpekcia navrhla obžalovať policajta Juhása

23.05.2024 08:26, aktualizované: 08:56

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované v októbri 2021.

tornádo

Tornádo v Iowe si vyžiadalo päť obetí a 35 zranených

23.05.2024 07:32

Biely dom uviedol, že sa modlí za obete tornáda v Iowe a zraneným poprial skoré zotavenie.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 147442x
Priemerná čítanosť článkov: 2542x

Autor blogu

Kategórie