Založ si blog

Pomóóóóóóóc!

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému.

Ale problémy dnes nezažívajú len manželia. Nech sa nik nepohorší, ale je načase aby sa niekto ujal pomoci kultovým veriacim v našej krajine. Prečo? Lebo sa zdá, že degenerujú rýchlejšie, než zvyšok obyvateľstva a dôkazov na sociálnych sieťach je viac, než dosť. Jeden za všetky je tu:

 

Je mi ľúto, a nechcem sa nikomu vysmievať, ale keď človek verí a vyhlasuje, že prívesok na retiazke, zvaný škapuliar sa „má NOSIŤ stále na sebe“ a v prípade smrti v ňom má byť človek dokonca „oblečený“, treba sa vážne zamyslieť  aj nad pomocou takto veriacich.

Ja viem, poviete mi, že toto je iné, to je viera. Ale naozaj? Tak sa pozrime na tie aspekty ich „viery“:

  1. Ak by si mal človek škapuliar obliekať, je to isté ako sa uložiť do sarkofágu. Božie Slovo nič také neučí ba naopak; hovorí jasne, že Niet iného Mena, okrem Mena Ježiš, v ktorom je NEVYHNUTNÉ byť spasený, takže škapuliar je tu len bezcenný pliešok (alebo textilné vrecúško so šnúrkou….no comment).
  2. Ani Mária, ani škapuliar, ani žiadna iná stvorená vec tu nikomu nepomôže a to je pravda Svätého Písma, nie názor smrteľníka. Toho Svätého Písma, ktoré aj pápež PRIKAZUJE čítať svojim veriacim. A hoci je na mnohých miestach sprznené a poprepisované ako každé falošné, táto pasáž je ponechaná.
  3. Mária do očistca pre nikoho nepríde, lebo ten neexistuje. Historickým faktom a pravdou je, že očistec bol sen jedného zo skorších pápežov, ktorý v neho uveril, a prikázal vydať za učenie RKC. Existujú o tom skutočné dôkazy – stačí „ujo google“.
  4. Mária do neba nikoho brať nemôže a preto nebude. Dôkaz priamo z Božieho slova:

    Mt 24,31: Kristus pošle svojich anjelov za mohutného zvuku poľnice a anjeli zhromaždia Jeho Vyvolených zo štyroch vetrov, od jedného kraja neba až po druhý. Božie Slovo Pravdy je v tejto otázke, ako vidíte, jasné ako jas slnka za beozblačného rána.

  5. Myslím, že veriť a hlásať- a viera je z hlásania, veriť že škapuliar je poznávacím znamením, je min.srandovná konšpiračná teória.

Ale blúznenie našich blížnych je seriózne, prítomné a pomoc je tu zjavne nevyhnutná a volá sa Pravda Božieho Slova. Ak štátne náboženstvo učí ľudí bludy, šialenstvá a prívesky, potom sa predstavuje ako stánok na kolotoči: aj tam predávajú retiazky s príveskami bez akejkoľvek hodnoty, ktoré nikomu nič neprospejú.

Ostáva sa už len zamyslieť: A prečo vlastne kamikadze piloti nosili helmy?

Má aj Slovenská vláda cudzieho vlastníka?

11.01.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vo svojom prejave vyjadril, že dobre pozná Georgea Sorosa: Citujem z jeho prejavu, uverejneného na Twitter X: “Poznám @georgesoros veľmi dobre, je to môj súper!! Má vo svojich službách ARMÁDU, PENIAZE, #Multinationals – nadnárodné spoločnsoti (ďalej MVO), univerzity, výskumné inštitúcie a VLASTNÍ polovicu byrokratov v BRUSELI!!” [...]

Ruka ruku myje a znak k znaku vedie

09.01.2024

Hoci WEF z plného hrdla vrieska a o EU peňaženke, aby každého na Zemi okradli o tú jeho, ľudia – na slávu Boha – nie sú sprostí a preto sa už dvíhajú jednoznačné a celosvetové reakcie proti tejto ohavnosti, ktorá, žiaľ, smeruje k poslednému ekonomickému systému ľudstva na zemi, v čase pred bezprostredným Druhým príchodom Krista, ktorý očakávame. V tejto [...]

Je Slovensko diktatúra on demand/ náboženský štát?

04.01.2024

Neviem, či si to niekto všimol, ale konečne sa Slovák zobúdza z otravy ovzdušia a začína hovoriť pravdu, A aj tú nepríjemnú, o testovaní občanov- viď tu: Nech mi nik nemá za zlé mojú prostorekosť, ale je najvyšší čas skontrolovať, čo je naše Slovensko vlastne za krajinu, čo do jeho správy. Správcovia KRAJINY – NIE OBYVATEĽSTVA, lebo občania Slovenska nie sú [...]

EÚ, Európska únia, vlajka

Mihál vyzval Brusel brániť právny štát na Slovensku, Hajšel hovoril o politickom boji

23.02.2024 06:58

Vo štvrtok bolo vypočúvanie zástupcov Európskej komisie v Európskom parlamente vo Výbore pre kontrolu rozpočtu (CONT) s účasťou slovenských poslancov.

Pranie špinavých peňazí / Peniaze / Euro /

Sídlom nového úradu EÚ na boj proti praniu špinavých peňazí bude Frankfurt

23.02.2024 06:41

V závažných prípadoch alebo pri opakovanom porušení zákona bude mať tento úrad právomoc uvaliť aj sankcie.

cannabis, marihuana, konope

Bundestag hlasuje o legalizácii konope na rekreačné účely

23.02.2024 06:26

Prípadné schválenie umožní dospelým ľuďom obmedzené pestovanie a tiež vlastnenie až 50 gramov tejto drogy na rekreačné účely.

húfnica M777, vojna na Ukrajine, streľba, kanón, vojaci

ONLINE: ABC News: Na jar a v lete môže mať Ukrajina katastrofálny nedostatok munície

23.02.2024 06:20, aktualizované: 06:31

Ak Ukrajina nedostane od USA sľúbenú pomoc v miliardách dolárov, tak už počas jari môže čeliť "katastrofálnemu" nedostatku munície, píše ABC News.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 133584x
Priemerná čítanosť článkov: 2726x

Autor blogu

Kategórie