Založ si blog

Pomóóóóóóóc!

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému.

Ale problémy dnes nezažívajú len manželia. Nech sa nik nepohorší, ale je načase aby sa niekto ujal pomoci veriacim v našej krajine. Prečo? Lebo sa zdá, že degenerujú rýchlejšie, než zvyšok obyvateľstva a dôkazov na sociálnych sieťach je viac, než dosť. Jeden za všetky je tu:

 

Je mi ľúto, a nechcem sa nikomu vysmievať, ale keď človek verí a vyhlasuje, že prívesok na retiazke, zvaný škapuliar sa „má NOSIŤ stále na sebe“ a v prípade smrti v ňom má byť človek dokonca „oblečený“, treba sa vážne zamyslieť  aj nad pomocou takto veriacich.

Ja viem, poviete mi, že toto je iné, to je viera. Ale naozaj? Tak sa pozrime na tie aspekty ich „viery“:

  1. Ak by si mal človek škapuliar obliekať, je to isté ako sa uložiť do sarkofágu. Božie Slovo nič také neučí ba naopak; hovorí jasne, že Niet iného Mena, okrem Mena Ježiš, v ktorom je NEVYHNUTNÉ byť spasený, takže škapuliar je tu len bezcenný pliešok (alebo textilné vrecúško so šnúrkou….no comment).
  2. Ani Mária, ani škapuliar, ani žiadna iná stvorená vec tu nikomu nepomôže a to je pravda Svätého Písma, nie názor smrteľníka. Toho Svätého Písma, ktoré aj pápež PRIKAZUJE čítať svojim veriacim. A hoci je na mnohých miestach sprznené a poprepisované ako každé falošné, táto pasáž je ponechaná.
  3. Mária do očistca pre nikoho nepríde, lebo ten neexistuje. Historickým faktom a pravdou je, že očistec bol sen jedného zo skorších pápežov, ktorý v neho uveril, a prikázal vydať za učenie RKC. Existujú o tom skutočné dôkazy – stačí „ujo google“.
  4. Mária do neba nikoho brať nemôže a preto nebude. Dôkaz priamo z Božieho slova:

    Mt 24,31: 31Kristus pošle svojich anjelov za mohutného zvuku poľnice a anjeli zhromaždia Jeho Vyvolených zo štyroch vetrov, od jedného kraja neba až po druhý. Božie Slovo Pravdy je v tejto otázke, ako vidíte, jasné ako jas slnka za beozblačného rána.

  5. Myslím, že veriť a hlásať- a viera je z hlásania, veriť že škapuliar je poznávacím znamením, je min.srandovná konšpiračná teória.

Ale blúznenie našich blížnych je seriózne, prítomné a pomoc je tu zjavne nevyhnutná a volá sa Pravda Božieho Slova. Ak štátne náboženstvo učí ľudí bludy, šialenstvá a prívesky, potom sa predstavuje ako stánok na kolotoči: aj tam predávajú retiazky s príveskami bez akejkoľvek hodnoty, ktoré nikomu nič neprospejú.

Ostáva sa už len zamyslieť: A prečo vlastne kamikadze piloti nosili helmy?

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Rusko Čína prezident návšteva

Si prišiel k Putinovi. Ako veľký brat

20.03.2023 18:17

Si Ťin-pching pricestoval do Moskvy len tri dni potom, čo Haag vydal na Vladimira Putina zatykač pre podozrenie zo spáchania vojnového zločinu.

Nadežda Babiaková, Ján Budaj, Banská Štiavnica

Nie všetky objekty v Banskej Štiavnici boli poistené. Budaj požičal budovu žiakom z umeleckej školy

20.03.2023 17:51

Po víkendovom požiari v Banskej Štiavnici sú poškodené viaceré objekty. Bez strechy nad hlavou zostali aj deti zo základnej umeleckej školy, ktorá sídlila v historickom centre.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia

Prigožin žiada Moskvu o opatrenia, ukrajinskú ofenzívu očakáva v marci či apríli

20.03.2023 17:45

Prigožin v otvorenom liste varoval ministerstvo obrany v Moskve, že ukrajinská armáda plánuje protiofenzívu s cieľom odrezať jeho jednotky.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 95780x
Priemerná čítanosť článkov: 2737x

Autor blogu

Kategórie