Založ si blog

Pomóóóóóóóc!

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému.

Ale problémy dnes nezažívajú len manželia. Nech sa nik nepohorší, ale je načase aby sa niekto ujal pomoci veriacim v našej krajine. Prečo? Lebo sa zdá, že degenerujú rýchlejšie, než zvyšok obyvateľstva a dôkazov na sociálnych sieťach je viac, než dosť. Jeden za všetky je tu:

 

Je mi ľúto, a nechcem sa nikomu vysmievať, ale keď človek verí a vyhlasuje, že prívesok na retiazke, zvaný škapuliar sa „má NOSIŤ stále na sebe“ a v prípade smrti v ňom má byť človek dokonca „oblečený“, treba sa vážne zamyslieť  aj nad pomocou takto veriacich.

Ja viem, poviete mi, že toto je iné, to je viera. Ale naozaj? Tak sa pozrime na tie aspekty ich „viery“:

  1. Ak by si mal človek škapuliar obliekať, je to isté ako sa uložiť do sarkofágu. Božie Slovo nič také neučí ba naopak; hovorí jasne, že Niet iného Mena, okrem Mena Ježiš, v ktorom je NEVYHNUTNÉ byť spasený, takže škapuliar je tu len bezcenný pliešok (alebo textilné vrecúško so šnúrkou….no comment).
  2. Ani Mária, ani škapuliar, ani žiadna iná stvorená vec tu nikomu nepomôže a to je pravda Svätého Písma, nie názor smrteľníka. Toho Svätého Písma, ktoré aj pápež PRIKAZUJE čítať svojim veriacim. A hoci je na mnohých miestach sprznené a poprepisované ako každé falošné, táto pasáž je ponechaná.
  3. Mária do očistca pre nikoho nepríde, lebo ten neexistuje. Historickým faktom a pravdou je, že očistec bol sen jedného zo skorších pápežov, ktorý v neho uveril, a prikázal vydať za učenie RKC. Existujú o tom skutočné dôkazy – stačí „ujo google“.
  4. Mária do neba nikoho brať nemôže a preto nebude. Dôkaz priamo z Božieho slova:

    Mt 24,31: 31Kristus pošle svojich anjelov za mohutného zvuku poľnice a anjeli zhromaždia Jeho Vyvolených zo štyroch vetrov, od jedného kraja neba až po druhý. Božie Slovo Pravdy je v tejto otázke, ako vidíte, jasné ako jas slnka za beozblačného rána.

  5. Myslím, že veriť a hlásať- a viera je z hlásania, veriť že škapuliar je poznávacím znamením, je min.srandovná konšpiračná teória.

Ale blúznenie našich blížnych je seriózne, prítomné a pomoc je tu zjavne nevyhnutná a volá sa Pravda Božieho Slova. Ak štátne náboženstvo učí ľudí bludy, šialenstvá a prívesky, potom sa predstavuje ako stánok na kolotoči: aj tam predávajú retiazky s príveskami bez akejkoľvek hodnoty, ktoré nikomu nič neprospejú.

Ostáva sa už len zamyslieť: A prečo vlastne kamikadze piloti nosili helmy?

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

NEURNBERG 2. 0 v DOHĽADE

22.11.2021

Pripravujú sa stovky súdnych procesov s príznačným názvom NEURNBERG 2.0, a to pre žaloby obetí genetického pokusu, ohavne nazvaného „vakcinácia“, medzi ktorými sú aj stovky detí. Dr.Reiner Fuellmich má dôkazy a expertízy vyše stovky svetových vedcov. Tvrdí, že zatiaľ štáty žiaden príkaz na plošnú, celoštátnu tzv. „vakcináciu“ vydať nemôžu [...]

Čo ti v telke nepovedia

16.11.2021

Žijeme posledné časy a z každej strany sa na nás rútia záplavy, priam povodne rozličnej a ver mi, bezmocnej negativity. Áno, negativita je tu bezmocná a zbytočná, lebo Boh nás aj na čas pandémie pripravoval. Lenže my, namyslení ľudia posledných čias, sme si Jeho prípravu nechceli všímať. A napriek tomu, Boh nám zjavuje všetko, čo sa dnes skutočne deje – celý [...]

Joe Biden o kontrole zbraní

Väčšina Američanov nechce, aby Biden znovu kandidoval za prezidenta

04.07.2022 21:59

Viac ako 70 percent Američanov si neželá, aby sa prezident Joe Biden v najbližších voľbách uchádzal o znovuzvolenie, vyplýva z prieskumu.

streľba, Chicago, Deň nezávislosti

Po streľbe na oslavách Dňa nezávislosti v Chicagu je šesť mŕtvych

04.07.2022 20:17, aktualizované: 20:51

Po streľbe v sprievode k oslavám Dňa nezávislosti od predmestia Chicaga zostalo najmenej šesť mŕtvych a 24 zranených.

Pápež František

Pápež sa nechystá odstúpiť. Rád by šiel najskôr do Moskvy, potom do Kyjeva

04.07.2022 18:28

Pápež František vylúčil, že by sa v blízkej dobe chystal rezignovať. Pripadá to do úvahy len vtedy, keby pre zdravie nedokázal riadiť cirkev.

medveď, zoo

Medveď behá aj v okolí Vrábľov, od železnice k vinohradom

04.07.2022 17:22

Mesto Vráble v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa hnedého v blízkosti mesta.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 78648x
Priemerná čítanosť článkov: 2383x

Autor blogu

Kategórie