Založ si blog

Skryté hriechy zodpovedných

Každý z nás má istý tajný, skrytý hriech. Tu nehovorím o slabosti charakteru, ale o hriechu. A skrytým nemyslím taký, ktorý sa človek snaží pred inými vedome utajiť. Myslím tým ten, ktorý je skrytý jeho vlastným očiam a poznaniu. Lenže pred Bohom nič skyté, ani utajené nie je. A On dokonale dohliada na to, aby sa s nami zaobchádzalo rovnako ako zaobchádzame my s ostatnými. A aj na to, aby sme si to včas uvedomili:

Mt 7,1-5: Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo podľa akého súdu súdite vy, tak budete súdení, a akou mierou meriate vy, taká sa nameria vám. A prečo vidíš smietku v oku svojho Brata v Kristovi, ale brvno vo vlastnom oku neberieš do úvahy? Alebo ako môžeš povedať svojmu Bratovi v Kristovi: Dovoľ mi, aby som ti vybral smietku z oka. A hľa! Brvno je v tvojom vlastnom oku! Pokrytec, najprv odstráň brvno zo svojho oka, potom budeš vidieť dostatočne jasne, aby si vybral smietku z oka tvojho Brata v Kristovi.

Jakub bol talentovaný mladý muž s veľkými schopnosťami, ale mal vážnu chybu: Ako mladý muž by klamal, vymýšľal a plánoval si svoju vlastnú cestu bez toho, aby myslel na city iných ľudí. Podviedol svojho otca Izáka, aby mu namiesto brata Ezaua požehnal právo prvorodenstva, čo spôsobilo rozdelenie rodiny a spôsobilo veľa utrpenia a zla (viď Gn 27).

Boh mohol všetko vyriešiť tak, aby sa nikto nezranil. Ale Jakuba dokonalý plán Boha nezaujímal. Preto za Ním s touto vecou nikdy neprišiel. Jakub už mal svoj vlastný plán. Boh ho musel nechať padnúť a riadne si nabiť, lebo mu dal slobodnú vôľu, ktorú napriek všetkému rešpektoval. A nebolo to prvýkrát, čo Jakub použil chytráctvo, aby si vec zariadil po svojom. Keď Ezau takmer skolaboval od hladu, Jakub mu doslova predal chlieb a misu šošovice za jeho prvorodenstvo. Jakub mal tajný hriech a bolo treba naučiť ho lekciu. Dlho sa totiž nedokázal sa pozrieť na seba samého a vidieť, že tento hriech mal.

Pravdepodobne sa na seba díval rovnako, ako toľkí politici, podnikatelia a experti dnešnej doby; očarený myšlienkou na to, aký je šikovný a múdry, že on to „dá“. Nedal. Iba čo poškodil dokonalý Boží plán a zbytočne tak mnohým, vrátane seba, ublížil. Kto číta nech pochopí.

Počas niekoľkých nasledujúcich rokov Jakub zožal presne to, čo zasial. Jeho zamestnávateľ a budúci svokor Laban ho oklamal na mzde aj na manželke, pre ktorú pracoval sedem rokov. Okrem toho bol Jakub na konci svojho života oklamaný aj krvou mŕtvej ovce, presne tak, ako oklamal svojho otca Izáka. Jeho synovia namočili Jozefovu tuniku do krvi kozľaťa, aby svojho otca presvedčili, že jeho obľúbený syn, ktorého predali, je mŕtvy. Jakub strávil mnoho rokov v žiali, oklamaný tak, ako on klamal ostatných. Keďže chcel mať všetko „po svojom“, Boh nemohol inak, než mu dať platiť cenu, ktorú jeho chytrácky spôsob mal.

A ako je to s tebou, občan? Aj ty musíš mať veci „po svojom“, alebo podľa „plánu Jakubov,“ ktorých si si sám zvolil, bez ohľadu na cenu, ktorú za rovnaký skytý hriech TY OSOBNE zaplatíš? Aj tebe je jedno, že Boh už pre našu situáciu plán má? Aj tebe je úplne jedno, ako tým ublížiš sebe, aj všetkým okolo teba? Aj tebe bol tento hriech doteraz skrytý?

Boh ti ho vo svojej milosti dáva dnes zbadať a aj silu ho odstrániť. Už dnes. Tento skrytý hriech má každý. Každý je zdopovedný. Ale nie každý v ňom musí zostať a platiť jeho cenu. Voľba je na nás.

Vitajte v Socializme

20.07.2021

Dnes ráno mi jedna dobrá duša napísala toto: „Ja som zas zistil, že o firme si ktokoľvek môže zistiť koľko som zarobil, minul, atď. Vyslovene čísla do haliera presne, že štát tieto informácie predáva firmám, ktoré si za to pýtajú tiež zaplatiť.“ Všimol si tu vôbec niekto ako štáty sveta šliapu po občianskych právach a slobodách, zatiaľčo nám [...]

Ak čítaš len pokladničné bločky. . . .

20.07.2021

Každý sa dnes vyhovára, že nemá čas atď. ale nie je to pravda, lebo na čo ho mať chceme, na to si aj spravíme. Potom by sa človek dozvedel viac aj o tom, PREČO sa dnes v našom svete deje, čo sa deje. Ale nie je to nič nové, lebo tí, čo to naplánovali, to obyvateľstvu zeme zako svoj plán vyvražďovania obyvateľstva planéty odkázali uz v r.1981 – tu je úryvok z ich [...]

Pomóóóóóóóc!

19.07.2021

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému. Ale problémy dnes [...]

Vladimir Putin

Švédsky úrad nepovolil rodičom, aby svojho syna pomenovali Vladimir Putin

21.09.2021 07:00

Úrad svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že v súlade so švédskymi zákonmi nemôžu byť krstnými menami také mená, ktoré by mohli svojmu nositeľovi spôsobiť prípadné utrpenie či vystaviť ho urážakam.

Justin Trudeau

Podľa exit pollov vedie vo voľbách v Kanade Trudeauova Liberálna strana

21.09.2021 06:50

Oficiálne výsledky predčasných volieb sa očakávajú až v stredu. Dôvodom je vysoký počet hlasov odovzdaných poštou.

nemocnica, sestričky, práca

Vo Svidníku bojujú za svoju nemocnicu, jej zrušenie považujú za nezmysel

21.09.2021 06:38

Navrhovaná optimalizácia nemocníc nahnevala ľudí v regióne. Spísali petíciu, pod ktorú sa počas prvých troch dní podpísalo takmer 2200 občanov.

očkovanie, Sputnik,

ONLINE: USA opäť umožnia prílet očkovaných Európanov

21.09.2021 06:15

Cudzinci, ktorí budú chcieť letieť do USA, okrem očkovania budú musieť mať aj negatívny test na koronavírus.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 61215x
Priemerná čítanosť článkov: 2354x

Autor blogu

Kategórie