Založ si blog

Balzacovo Slovensko

Mnohí iste poznajú román Honoré de Balsaca „Lesk a bieda kurtizán“. Je pohľadom na ľudské osudy, ale tie sa od čias francúzskych salónov naozaj nezmenili. Škoda len, že moju nedávnu, krátku návštevu Slovenska v čase corona – obmedzení, nemôžem považovať za iné, než doslovnú exkurziu Balsacovým románom v praxi.

Počas tých pár dní som mala možnosť počúvať správy v lokálnych médiách, aj vidieť realitu každodenného života obyvateľov mojej drahej vlasti. A tieto dve veci sa od reality v časoch Adama a Lota a ani Balsaca naozaj ani trocha nelíšili: krik predstavených a chaos, ktorý ním vytvárajú, je aj tu o to väčší, čím väčšia je ich korupcia. Korupciou nemám na mysli peniaze, ale zapredanosť ich zmýšľania a svedomia inému politickému vládcovi a jeho systému vlády.

A keďže skrze ústavu EU Slovensku vládne EU a túžba EU pohlavárov po spoločnom európskom diktátorovi, inak povedané: keďže Slovensku v skutočnosti nevládne prezidentka, ani tzv.slovenská vláda – oni sú len tým, čo Belgicko nazýva „poppenkast“, t.j.bábkové divadlo, ktorým sa obyvateľom zastiera pravda, ktorou je fakt, že celej EU vládne Nemecko.

Po návrate do Belgicka, kde dočasne žijem a nie z dôvodu zamestnania, ani finančných výhod, som bola zasa administrátormi tunajšieho „bábkového divadla“, ktoré nerozlišuje Slovinsko od Slovenska, vyzvaná na test a karanténu, hoci som prišla z oranžovej zóny do červenej – teda do horšej.

Logicky som preto zavolala na ambasádu a ich odpoveď je dôvod tohto svedectva o Balzacovom Slovensku. Povedali mi, že „Slovenská ambasáda registruje množstvo podobných sťažností, ale nie je schopná ich riešiť, lebo aj samotní členovia MZV v Bruseli majú podobný problém.“ To, čo tu čítaš nie je malá vec: Slovenská ambasáda totiž takto potvrdila, že nie je schopná chrániť obyvateľov Slovenska v Belgicku. Toto by sa občanovi USA v EU stať nemohlo. Spôsob a rýchlosť orla, akou si USA chránia svojich obyvateľov a nielen pracovníkov štátneho aparátu, je naozaj na zamyslenie pre celú EU.

Ja viem, cieľom EU nie je blaho jej obyvateľov, iba prosperita jej korporátnych nadnárodných spoločností. Pre EU a jej pohlavárov sú dôležité „peňeži, ňe ľudze,“ akoby sme povedali u nás, na Šariši.

Naozaj sa nedá nevidieť, že zatiaľčo nie všetko, čo je na letisku je lietadlom, tak nie všetko, čo sedí v parlamente štátnej vlády je vlastencom.

Honoré de Balsac mal pravdu: kurtizán je oveľa viac mimo salónov, než v nich.

Vitajte v Socializme

20.07.2021

Dnes ráno mi jedna dobrá duša napísala toto: „Ja som zas zistil, že o firme si ktokoľvek môže zistiť koľko som zarobil, minul, atď. Vyslovene čísla do haliera presne, že štát tieto informácie predáva firmám, ktoré si za to pýtajú tiež zaplatiť.“ Všimol si tu vôbec niekto ako štáty sveta šliapu po občianskych právach a slobodách, zatiaľčo nám [...]

Ak čítaš len pokladničné bločky. . . .

20.07.2021

Každý sa dnes vyhovára, že nemá čas atď. ale nie je to pravda, lebo na čo ho mať chceme, na to si aj spravíme. Potom by sa človek dozvedel viac aj o tom, PREČO sa dnes v našom svete deje, čo sa deje. Ale nie je to nič nové, lebo tí, čo to naplánovali, to obyvateľstvu zeme zako svoj plán vyvražďovania obyvateľstva planéty odkázali uz v r.1981 – tu je úryvok z ich [...]

Pomóóóóóóóc!

19.07.2021

Počula som, že psychológovia znova odporúčajú manželské poradne, lebo problémy vo vzťahoch sú žalostné. Ale zo svedectiev blížnych viem, že lepšie než sedenie u psychológa, je poznanie o manželstve ako takom a samovzdelávanie na tému manžel, či manželka. Kto by o to mal záujem, môžem mu odporučiť jeden skvelý kurz práve na túto tému. Ale problémy dnes [...]

nemocnica, sestričky, práca

Vo Svidníku bojujú za svoju nemocnicu, jej zrušenie považujú za nezmysel

21.09.2021 06:38

Navrhovaná optimalizácia nemocníc nahnevala ľudí v regióne. Spísali petíciu, pod ktorú sa počas prvých troch dní podpísalo takmer 2200 občanov.

očkovanie, Sputnik,

ONLINE: USA opäť umožnia prílet očkovaných Európanov

21.09.2021 06:15

Cudzinci, ktorí budú chcieť letieť do USA, okrem očkovania budú musieť mať aj negatívny test na koronavírus.

krádež, Dunajská ulica

Polícia má zábery z krádeže u Dominiky Cibulkovej, hľadá páchateľov

21.09.2021 05:55

Z jedného bytu zlodejov vyhnali psi, v druhom byte kradli luxusné predmety a odniesli si ich v ukradnutých kufroch. Polícia žiada o pomoc.

odpadky, vrecia, skládka

Bratislava si bude odpad triediť sama. Vallo zaplatil Vassal EKO 3,9 milióna eur

20.09.2021 23:26

Hlavné mesto vypovedalo zmluvu platnú do júla 2022.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 61213x
Priemerná čítanosť článkov: 2354x

Autor blogu

Kategórie