Založ si blog

Radostná zvesť všetkým ľuďom dobrej vôle

Už o pár dní budeme všetci počuť:
Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ, Kristus Pán. (Lk 2,11)
Ale je ono „dnes“ naozaj dňom, kedy sa Ježiš skutočne narodil? Alebo je slávenie vianoc 25.decembra naozaj len ďalším katolíckym (t.j.pohanským) sviatkom?

Pravdivo a dnes ozaj stručne odpovedám: Ježiš sa v decembri nikdy nenarodil.

Nemohol, lebo jednoduchá a vyše 2000 rokov nahá Pravda Písma hovorí jasnou rečou: V Lukášovom evanjeliu jasne čítame (aje to tak vo všetkých prekladoch), že Mária počala Ježiša v 6.mesiaci, čo je a logicky, JÚN.
Pripočítaj k júnu deväť mesiacov tehotenstva a je to jasné, nie? Kedy sa teda Ježiš narodil? 
 
6 + 9 = 3.mesiac nového roka, je tak? Tretí mesiac nového roka je Marec.
 
 Aj v prípade, že počítame Ježišovo narodenie podľa židovského kalendára, počty nesedia, lebo 1.mesiac židovského kalendára je nisan, čo je náš apríl. Šiestym mesiacom židovského kalendára je teda náš september. Čiže:
9 + 9 = 6.mesiac nového roka, je tak? Šiesty mesiac nového roka je Jún.
 
Za pravdu mi dá minimálne každý prváčik, ale snáď aj každá žena a pôrodník. Je teda do očí bijúce, jednoduché a logické a netreba na to ani kňazský seminár, ani univerzitu, ani teológiu. Dokonca ani diplom, či vysokú čiapku. Stačí len pozorne čítať, alebo aspoň počúvať. Ježiš sa skrátka narodil najskôr začiatkom marca, ale nikdy nie v decembri.
  
Zdá sa však, že už všetci nielen čítať, ale aj počítať zabudli a mnohí už – nech sa nik nepohorší – aj dočista osprosteli, ako hovorí Boh v Písme sám. A pritom to práve v Pisme stojí čierne na bielom a číta sa to v kostoloch všetkým doslova už vyše dve tisícročia a to každé vianoce, ze? Ale v čase omší si asi všetci spia na ušiach, čo bude asi následkom uspávaniek, ktoré tam spievajú.
Navyše: vianoce Bohom prikazaný sviatok nikdy nebol, lebo Boh od počiatku zakazoval svojmu ľudu oslavovať Boha práve v dni pohanských sviatkov.
Vianoce sú totiž iba prezlečeným sviatkom Saturnalia, čo je obdoba pohanskej oslavy Satana, oslavovaný už od čias Rímskeho impéria od 23.12 do ± konca roka. 
A tajomstvom nie je ani fakt, že rímsky boh Saturn je ekvivalent Satana. Ako som písala v inom článku, 25.12 sa slávi založenie SRI (Svätého Rímskeho Impéria), ktoré začalo korunováciou kráľa Karla Veľkého pápežom Levom III.
 
Uznajte, že sa nik nemôže sťažovať na problémy deti s učením, keď dospelí už ani 6+9 nevedia spočítať.
Túto jednoduchú pravdu Božieho Slova ale určite má mať a nielen v hlave, ale aj v srdci, mysli a živote každý, kto tvrdí, že je veriaci v Krista. Verím však, že teraz už nik nebude nikoho podvádzať ani klamať, ale bude vedieť aj deťom na otázky vianoc odpovedať pravdivo.

Eskalácia v Jeruzaleme môže viesť k ďalšej Izraelskej vojne

27.04.2021

Je dôležité pochopiť, že tento časový harmonogram je podobný tomu, ako rástlo napätie v roku 2014 a v ďalších cykloch, ktoré viedli k napätiu v Gaze a Jeruzaleme. Problémom však je, že poslednou udalosťou 5.poľnice, v ktorej sa teraz ľudstvo nachádza, je práve ozbrojený útok na Izrael, ktorý ľudstvo vovedie do prorokovanej 3.svetovej vojny – vojny 6.poľnice [...]

Izrael sa pripravuje na útok na iránske jadrové zariadenia

12.03.2021

Izraelský minister obrany Benny Gantz uviedol, že Izrael aktualizoval svoj cieľový zoznam a pripravuje sa na útok na iránske jadrové zariadenia, ak svet (rozumej OSN) nebude konať tak, aby zastavil iránsky jadrový rozvoj. Izrael našiel v Iráne množstvo cieľov, ktoré by v prípade útoku spomalili jeho jadrový rozvoj. „Ak ich svet zastaví skôr, je to veľmi dobré,“ [...]

Čínske stierače výterov corony môžu byť škodlivé

26.01.2021

Aké bezpečné sú výtery z nosa a hrdla, ktoré sa už celé mesiace používajú na vykonávanie testov na coronu? Belgický denník Het Laatste Nieuws mohol sledovať záznamy z testu bezpečnosti, z ktorých vyplýva, že už jediný stierač môže byť zdraviu škodlivý. (foto: belgický denník De Morgen) Pri type stierača od veľkého čínskeho výrobcu, ktorý predáva pod značkou [...]

Nicola Sturgeonová / Škótsko /

Stúpenci nezávislosti Škótska získali väčšinu v miestnom parlamente

08.05.2021 20:26

Šéfka víťaznej Škótskej národnej strany Nicola Sturgeonová vyhlásila, že by bolo absurdné, keby sa akýkoľvek politik v Londýne snažil referendum o nezávislosti zablokovať.

Miloš Zeman

Zeman vymenoval 17 nových generálov, je medzi nimi i rektorka Univerzity obrany v Brne

08.05.2021 19:31

Rektorka Univerzity obrany Zuzana Kročová sa stala iba treťou generálkou českých ozbrojených síl.

taliansko alpy lavína helikoptéra záchrana

Pri páde lavín vo Francúzskych Alpách zahynulo sedem osôb, jednu ženu sa podarilo zachrániť

08.05.2021 18:34

Husté sneženie z posledných dní cez víkend vystriedali vyššie teploty, francúzske úrady preto už v piatok varovali pred obzvlášť vysokým lavínovým nebezpečenstvom.

Eduard Heger / Igor Matovič /

Heger sa stretne s Kolíkovou aj poslancami OĽaNO, potom prijme rozhodnutie

08.05.2021 17:39

Koalícia rieši opozičný návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti. Podporu jej deklarujú poslanci Za ľudí a SaS. Hnutie Sme rodina zatiaľ za Kolíkovou stojí.

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 30629x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie