Založ si blog

Radostná zvesť všetkým ľuďom dobrej vôle

Už o pár dní budeme všetci počuť:
Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ, Kristus Pán. (Lk 2,11)
Ale je ono „dnes“ naozaj dňom, kedy sa Ježiš skutočne narodil? Alebo je slávenie vianoc 25.decembra naozaj len ďalším katolíckym (t.j.pohanským) sviatkom?

Pravdivo a dnes ozaj stručne odpovedám: Ježiš sa v decembri nikdy nenarodil.

Nemohol, lebo jednoduchá a vyše 2000 rokov nahá Pravda Písma hovorí jasnou rečou: V Lukášovom evanjeliu jasne čítame (aje to tak vo všetkých prekladoch), že Mária počala Ježiša v 6.mesiaci, čo je a logicky, JÚN.
Pripočítaj k júnu deväť mesiacov tehotenstva a je to jasné, nie? Kedy sa teda Ježiš narodil? 
 
6 + 9 = 3.mesiac nového roka, je tak? Tretí mesiac nového roka je Marec.
 
 Aj v prípade, že počítame Ježišovo narodenie podľa židovského kalendára, počty nesedia, lebo 1.mesiac židovského kalendára je nisan, čo je náš apríl. Šiestym mesiacom židovského kalendára je teda náš september. Čiže:
9 + 9 = 6.mesiac nového roka, je tak? Šiesty mesiac nového roka je Jún.
 
Za pravdu mi dá minimálne každý prváčik, ale snáď aj každá žena a pôrodník. Je teda do očí bijúce, jednoduché a logické a netreba na to ani kňazský seminár, ani univerzitu, ani teológiu. Dokonca ani diplom, či vysokú čiapku. Stačí len pozorne čítať, alebo aspoň počúvať. Ježiš sa skrátka narodil najskôr začiatkom marca, ale nikdy nie v decembri.
  
Zdá sa však, že už všetci nielen čítať, ale aj počítať zabudli a mnohí už – nech sa nik nepohorší – aj dočista osprosteli, ako hovorí Boh v Písme sám. A pritom to práve v Pisme stojí čierne na bielom a číta sa to v kostoloch všetkým doslova už vyše dve tisícročia a to každé vianoce, ze? Ale v čase omší si asi všetci spia na ušiach, čo bude asi následkom uspávaniek, ktoré tam spievajú.
Navyše: vianoce Bohom prikazaný sviatok nikdy nebol, lebo Boh od počiatku zakazoval svojmu ľudu oslavovať Boha práve v dni pohanských sviatkov.
Vianoce sú totiž iba prezlečeným sviatkom Saturnalia, čo je obdoba pohanskej oslavy Satana, oslavovaný už od čias Rímskeho impéria od 23.12 do ± konca roka. 
A tajomstvom nie je ani fakt, že rímsky boh Saturn je ekvivalent Satana. Ako som písala v inom článku, 25.12 sa slávi založenie SRI (Svätého Rímskeho Impéria), ktoré začalo korunováciou kráľa Karla Veľkého pápežom Levom III.
 
Uznajte, že sa nik nemôže sťažovať na problémy deti s učením, keď dospelí už ani 6+9 nevedia spočítať.
Túto jednoduchú pravdu Božieho Slova ale určite má mať a nielen v hlave, ale aj v srdci, mysli a živote každý, kto tvrdí, že je veriaci v Krista. Verím však, že teraz už nik nebude nikoho podvádzať ani klamať, ale bude vedieť aj deťom na otázky vianoc odpovedať pravdivo.

Odkaz Tereze

13.09.2022

Mô vstup je reakciou na vstup blogerky Terezky Milá Terezka, Píšem Ti takto, lebo inak sa nedá a nehnevaj sa, že Ti budem tykať – som minimálne 2x staršia ako ty. Plne chápem, čo si prežívala a ako sa cítiš, ale dovoľ mi zároveň Ti povedať: NIE, TY NIE SI odpadlík a nikdy si nebola. Keby nie pre iné, tak z tohto dôvodu: K čomu si NEprirástla, od toho si ani [...]

Ta ci pišem, Beta

15.08.2022

Pisala mi Beta, co sebe hutori že je veriaca. Aľe jak kukam, tak kukam, ta še mi do rozuma nechce zmescic, že co za bludom tota baba veri. Na šak popaterce sami: Beta pisala tak: „Preblahoslavená Panna vzýva v Cirkvi ako Orodovnica, Ochrankyňa, Pomocnica a Prostrednica.“ Aľe to neštymuje s tym, co naš pan farar hutori. Ta bym jej chcela odpovedzec aspoň tu i tak: Čuješ, [...]

Ecce homo

23.11.2021

Kto číta nech pochopí, čo nás učí história pre naše časy. Počas pasenia svojich stád, Jozefovi bratia plánovali, ako sa čo najlepšie zbaviť jeho a hrozby, o ktorej si mysleli, že Jozef predstavuje. A v tom istom čase za nimi Jakub Jozefa poslal. Gn 37,18: Keď ho zazreli v diaľke, prv, ako sa k nim priblížil, sprisahali sa proti nemu zabiť ho. Hoci to ani nezamýšľali, ani [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 94738x
Priemerná čítanosť článkov: 2707x

Autor blogu

Kategórie