Založ si blog

Radostná zvesť všetkým ľuďom dobrej vôle

Už o pár dní budeme všetci počuť:
Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ, Kristus Pán. (Lk 2,11)
Ale je ono „dnes“ naozaj dňom, kedy sa Ježiš skutočne narodil? Alebo je slávenie vianoc 25.decembra naozaj len ďalším katolíckym (t.j.pohanským) sviatkom?

Pravdivo a dnes ozaj stručne odpovedám: Ježiš sa v decembri nikdy nenarodil.

Nemohol, lebo jednoduchá a vyše 2000 rokov nahá Pravda Písma hovorí jasnou rečou: V Lukášovom evanjeliu jasne čítame (aje to tak vo všetkých prekladoch), že Mária počala Ježiša v 6.mesiaci, čo je a logicky, JÚN.
Pripočítaj k júnu deväť mesiacov tehotenstva a je to jasné, nie? Kedy sa teda Ježiš narodil? 
 
6 + 9 = 3.mesiac nového roka, je tak? Tretí mesiac nového roka je Marec.
 
 Aj v prípade, že počítame Ježišovo narodenie podľa židovského kalendára, počty nesedia, lebo 1.mesiac židovského kalendára je nisan, čo je náš apríl. Šiestym mesiacom židovského kalendára je teda náš september. Čiže:
9 + 9 = 6.mesiac nového roka, je tak? Šiesty mesiac nového roka je Jún.
 
Za pravdu mi dá minimálne každý prváčik, ale snáď aj každá žena a pôrodník. Je teda do očí bijúce, jednoduché a logické a netreba na to ani kňazský seminár, ani univerzitu, ani teológiu. Dokonca ani diplom, či vysokú čiapku. Stačí len pozorne čítať, alebo aspoň počúvať. Ježiš sa skrátka narodil najskôr začiatkom marca, ale nikdy nie v decembri.
  
Zdá sa však, že už všetci nielen čítať, ale aj počítať zabudli a mnohí už – nech sa nik nepohorší – aj dočista osprosteli, ako hovorí Boh v Písme sám. A pritom to práve v Pisme stojí čierne na bielom a číta sa to v kostoloch všetkým doslova už vyše dve tisícročia a to každé vianoce, ze? Ale v čase omší si asi všetci spia na ušiach, čo bude asi následkom uspávaniek, ktoré tam spievajú.
Navyše: vianoce Bohom prikazaný sviatok nikdy nebol, lebo Boh od počiatku zakazoval svojmu ľudu oslavovať Boha práve v dni pohanských sviatkov.
Vianoce sú totiž iba prezlečeným sviatkom Saturnalia, čo je obdoba pohanskej oslavy Satana, oslavovaný už od čias Rímskeho impéria od 23.12 do ± konca roka. 
A tajomstvom nie je ani fakt, že rímsky boh Saturn je ekvivalent Satana. Ako som písala v inom článku, 25.12 sa slávi založenie SRI (Svätého Rímskeho Impéria), ktoré začalo korunováciou kráľa Karla Veľkého pápežom Levom III.
 
Uznajte, že sa nik nemôže sťažovať na problémy deti s učením, keď dospelí už ani 6+9 nevedia spočítať.
Túto jednoduchú pravdu Božieho Slova ale určite má mať a nielen v hlave, ale aj v srdci, mysli a živote každý, kto tvrdí, že je veriaci v Krista. Verím však, že teraz už nik nebude nikoho podvádzať ani klamať, ale bude vedieť aj deťom na otázky vianoc odpovedať pravdivo.

Úroveň poznania národnej histórie a dnešný Slovák-politik

20.11.2023

Na Blogu najväčšieho SK denníka sa objavil článok s názvom: „Palestinci mají skončit v Evropské unii, požadují to již v americkém tisku vrcholní izraelští politici.“ Podtitulok spomínaného článku z Wall Street Journal sa píše: Západ by mal privítať utečencov z Gazy Európa a USA prijali milióny ľudí, ktorí utiekli z predošlých vojen. A hneď prvý [...]

Slovensko sa zbabelo zdržalo

30.10.2023

Česká Ministerkyňa Obrany vyzýva na odchod z dôvodu, že OSN podporuje Hamas a varuje, že holokaust je späť. Krok Ministerkyne Obrany Českej republiky, ktorý vyzval na odchod z OSN, prišiel po rezolúcii vyzývajúcej Izrael, aby opustil Gazu bez odsúdenia Hamasu. Slovensko podľa hlasovacieho zariadenia nemá vlastný názor- zdržalo sa. Zoči-voči druhému holokaustu sa nesmie [...]

Miss environment ukazuje pravú tvár

29.10.2023

Na stránkach online denníka The Jerusalem Post bol dnes uverejnený článok s názvom: Moje slovo: Greta a Guterres – ‚Ako sa opovažujete!‘ Autorka článku v ňom píše: „Je to rečnícka otázka, ktorú treba položiť Grete Thunbergovej spolu s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom.“ A ja plne súhlasím. Autorka pokračuje: Nikdy som nebola [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

zuzliak

Veriaci by mali mať odvahu usvedčovať falošné systémy viery všade, kde tieto odporujú Bohu klamaním a zvádzaním ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 122749x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu

Kategórie